pre 6 minuta 23: 32
Pretposlednji Partizan nikad lošiji na startu Superlige
Ima i još jedan kuriozitet...
Guliver
Kristijanu Ronaldu vreme ništa ne može, čak i sada kada broji sitno do 40. godine ima ambiciju i energiju veliku kao svemir, pa ne čudi što je u večerašnjoj pobedi njegovog Al Nasra nad Al Rijadom (4:1) u novom kolu prvenstva Saudijske Arabije novim impresivnim brojkama zadužio istoriju fudbala.
Čim je istrčao na teren i krenuo za loptom postao je tek peti igrač u analima najpopularnijeg loptanja na svetu koji je odigrao najmanje 1.200 mečeva u profesionalnoj karijeri. Od toga 995 za Sporting, Mančester junajted, Real Madrid, Juventus i sadašnji klub.
Najveći deo utakmica s prefiksom klupski skupio je u državnim prvenstvima Portugala, Engleske, Italije, Španije i Saudijske Arabije (682), u nacionalnim Kupovima nastupio je 85 puta, dok se recimo u prestižnoj evropskoj Ligi šampiona čak 183 puta našao u protokolu.
Brdo utakmica odigrao je i za rodni Portugal (205), čiji dres i danas s ponosom nosi, mada se činilo da će odložiti kapitensku traku i zauvek napustiti Navigatore posle timskom neuspeha na Svetskom prvenstvu u Kataru prošle godine, garniranog njegovom malom minutažom i sukobom mišljenja sa tadašnjim selektorom.
Fernando Santoš je u međuvremenu napustio kormilo, a Ronaldo je sa svojim zemljacima obezbedio direktan plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine, što će mu biti čak 11. veliko takmičenje sa državnim timom. I prilika da dodatno pojača lični "poenterski" skor u tom delu karijere (129).
Ronaldo ili jednostavno CR7, kako mnogi vole da ga zovu, sve vreme je probijao i golgeterske granice, pa ne čudi što mu je večerašnji pogodak u 31. minutu, za 1:0, čak 868. neodbranjiv šut od kada za život zarađuje od fudbala. A, na poslednjoj fudbalskoj adresi je plaćeniji nego ikada, kao i mnoge bivše zvezde evropskog fudbala koje su krenule za njim u prebogatu zemlju Bliskog istoka.
A, gde su golovi tu su i asistencije - ukupno 248, pri čemu je poslednji put bio paker baš protiv rijada, kada je pomogao Otaviju da duplira prednost Al Nasra u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Takođe, Ronaldo je večeras slavio neverovatnu 791. pobedu u profesionalnoj karijeri.
Statistika kaže i da je 38-godišnjak sa Madeire bio čak 15 puta strelac na 16 utakmica ove sezone za Al Nasr, što ga drži u vrhu kandidata za Zlatnu kopačku saudijskog klupskog fudbala. Osam dodavanja za pogotke drugih samo se uklapa u opšti utisak da uživa u tom kutku sveta. Ali, se ne ne opušta, samo zato što što je mnogo bolji od svojim tamošnjih fudblaskih čuvara.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
26.06.2026 09: 50
Amerikanac Aston Trasti imao čast da pomeri granicu, tokom meča SAD i Turske.
22.05.2026 09: 40
Koman je prve trofeje osvajao u PSŽ-u, sa kojim je dva puta bio šampion Francuske. Posle toga usledio je prelazak u Juventus, gde je nastavio dominaciju titulama u Seriji A, da bi potom u Bajernu postao deo jedne od najuspešnijih generacija u istoriji nemačkog kluba.
21.05.2026 21: 58
Okončan je post dugačak gotovo četiri godine...
21.05.2026 12: 50
Al Nasr dočekuje Damak (20.00) i pobedom stiće do titule prvaka u Saudijskoj Arabiji.
pre 7 minuta 23: 32
Ima i još jedan kuriozitet...
pre 32 minuta 23: 07
Umesto trenera crno-belih, govorio Kaplanović...
pre 40 minuta 22: 59
Fudbaleri Vojvodine savladali su Železničar iz Pančeva rezultatom 1:0 u šestom kolu Superlige Srbije i tako se vratili na pobednički kolosek posle bolnog poraza u Novom Pazaru.
pre 48 minuta 22: 51
Treći (uzastopni) poraz crno-belih u Superligi Srbije - Mladost je u Lučanima slavila 3:1 (2:0).
Ostavite komentar