srb
• najnovije

(KRAJ): Partizan - Grafičar 1:1, penalima 5:4, Saldanja pogodio za četvrtfinale Kupa Srbije

07.12.2023 15:42
Fudbaler Partizana, Natho, okružen čuvarima iz Grafičara MN Press
Fudbaler Partizana, Natho, okružen čuvarima iz Grafičara

Fudbaleri Partizana vratili su se na pobednički kolosek u Mozzart Bet Superligi Srbije, a pre nego što za vikend nastave da brane prvo mesto u šampionatu, večeras će pred svojim navijačima u Humskoj i kamerama TV Arena 1 Premium probati da dobiju duel sa gradskim rivalom Grafičarem i preko ovog prvoligaša odu u četvrtfinale Kupa Srbije

Crno-beli su lideri SLS, posle ubedljivog poraza od TSC-a uspeli su da dobiju derbi sa Vojvodinom, pa sada imaju 14 pobeda, po jedan remi i poraz u 14 kola, a do ove faze najmasovnijeg domaćeg takmičenja stigli su minimalnom pobedom nad Jedinstvom na njegovom Ubu (0:1).

Grafosi igraju Mozzart Bet Prvu ligu Srbije, gde se posle 19 kola nalaze na 11. poziciji, sa pet trijumfa, šest nerešenih ishoda i osam izgubljenih susreta. U minuloj rundi PLS izgubili su od Dubočice na strani (2:1), a do druge runde Kupa došli su iznenađujućim izbacivanjem superligaškog Spartaka (2:0).

Partizan - Grafičar 1:1 (0:0), penalima 5:4

Stadion: Partizana.
Sudija: Andrija Stojanović. Strelci: Jovanović 78 - Ajdar 64. Crveni karton: Babakar 66. (Grafičar).

PARTIZAN: Jovanović - Filipović (od 46. Stojković), Saničanin, Medina, Šehović - Šćekić (od 76. Jovanović), Belić - Menig (od 65. Kalulu), Natho, Trifunović (od 46. Zahid) - Baždar (od 46. Saldanja).

GRAFIČAR: Guteša - Matić, Ogbu, Jovanović, Radojević - Ćurić, Vasiljević - Mladenović (d 69. Petrović), Stojanović, Ajdar (od 77. Vukčević) - Babakar.

(UŽIVO): Partizan - Grafičar

07.12.2023. 18:00

Penal serija: 5:4, Saldanja ključni strelac

0:1 Petrović, 1:1 Natho, A. Jovanović 1:2, Belić 2:2, Fratović - brani Jovanović, Kalulu 3:2, Vukičević 3:3, Zahid 4:3, Đukić 4:4, Saldanja 5:4

07.12.2023. 17:51

90. minut

Kakva šansa za Grafičar! Prodor Petrovića uz gol-aut liniju, tukao je u bliži ugao i Jovanović je uspeo da ukroti taj šut.

07.12.2023. 17:40

78. minut GOOOL Dušan Jovanović vraća crno-bele u život

Kada nisu mogli stariji, "pojavio" se omladinac Dušan Jovanović da spase stvar ili makar pokrene Partizan. Na odličan pas Stojkovića na peterac, mladi napadač je sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu.

07.12.2023. 17:46

Šut za izjednačenje na Topčiderskom brdu

07.12.2023. 17:31

66. minut Crveni karton za Babakara

Još se nije čestito stišalo slavlje gostiju, a Grafičar je ostao s čovekom manje na terenu. Babakar je napravio faul nad Saničaninom, dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.

07.12.2023. 17:43

Start za isključenje na štetu gostiju

07.12.2023. 17:33

Šut za vođstvo Grafičara

07.12.2023. 17:27

64. minut GOOOL Ajdar sjajnim udarcem matirao golmana

Grafičaru se isplatila hrabrost. Ognjen Ajdar je efektnim udarcem levicom sa 16 metara, pogodio gornji deo gola, jer je iskusniji Jovanović bio nemoćan da zaustavi šut nekadašnjeg omladinskog reprezentativca Srbije, sa superligaškim iskustvom.

07.12.2023. 17:08

46. minut Duljaj "skinuo" trojicu rezervista

Počelo je drugo poluvreme, u kom je Partizanov šef stručnog štaba, Igor Duljaj, posegao za tri izmene. "Skinuo" je rezerviste Stojkovića, Saldanju i Zahida, a u svlačionici ostavio Filipovića, Baždara i Trifunovića. Jasno stavljajući do znanja da nije zadovoljan radom nijedne od linija tima.

07.12.2023. 16:47

Poluvreme: Ima šansi, ne i golova

Bez obzira što nije viđen nijedan gol, malobrojni navijači imali su šta da vide. Dok su odbrane bile porozne, ofanzivniji delovi timova bili su poprilično agilni, pa je viđeno dovoljno (polu)šansi na obe strane igrališta. Sigurnih golmanskih intervencija, takođe. U nastavku će neko morati konačno da uhvati Gutešu i Jovanovića na krivoj nozi, da ne bi penal rulet odlučivao pobednika.

07.12.2023. 16:36

33. minut Babakar izgubio direktan duel sa Jovanovićem

Kolosalna šansa za Grafičar. Babakar je došao u situaciju jedan na jedan sa golmanom Jovanovićem, ali je čuvar mreže Partizana uspeo da mu uđe u šut i spreči prednost gostiju.

07.12.2023. 16:35

30. minut Baždar propustio zicer

Ponovo je Baždar mogao da se upiše u strelce i opet je nadmudren. Sve mu je Natho namestio, ali je levom nogom šutirao meko, pomogavši tako Guteši da paradom spreči rezultatski minus svoje ekipe.

07.12.2023. 16:30

26. minut Guteša uhvatio "živu loptu" Baždara

Posle odbitka na ivici šesnaesterca, Baždar se našao u dobroj poziciji za šut, međutim njegov udarac je bio slab, pa je Guteša uspeo da uhvati "živu" loptu napadača superligaške ekipe.

07.12.2023. 16:27

24. minut Ne pogađa ni Babakar

Za kratko vreme, prvoligaški tim je iskreirao još jednu opasnu priliku. Babakar je sa peterca je šutirao glavom, ali je to učinio nedovoljno jako, zbog čega je pribrani Jovanović uspeo da prebaci loptu preko prečke.

07.12.2023. 16:21

19. minut Jovanović skinuo opasan šut Stojanovića

Veliku šansu je propustio Grafičar. Ukazala se Stojanoviću kada se okliznuo Filipović, ali je golman Jovanović bio na pravom mestu i dovoljno pribran da dočeka udarac sa nekih desetak metara.

07.12.2023. 16:11

11. minut Ređaju se korneri domaćina

"Parni valjak" drži se jednog pravca - prema šesnaestercu gostiju, a sve veći broj kornera svedoči o ofanzivnim namerama favorita. Ipak, nijedna (polu) šansa izbliza i sa distance nije pretvorena u vođstvo. Grafičar za sada prinuđen da trpi pritisak i ređe od rivala prelazi centar, ali kada se pojavi na suprotnoj polovini terena to ne čini sa ineferiornim stavom. Naprotiv, pa je i odbrana rivala imala razloga da interveniše.

07.12.2023. 16:01

1. minut Počeo je meč u Humskoj

Dve ekipe su krenule u borbu za preostalo mesto u osam najboljih ekipa Kupa Srbije. U četvrtfinalu su već Novi Pazar, Vršac, Radnički 1923, Čukarički, Voždovac, branilac trofeja Crvena zvezda i Vojvodina.

07.12.2023. 15:51

Strateg Grafičara ne računa na Maksimovića

U gostujućem "rosteru", očekivano, nema Andrije Maksimovića, jer je jedan od najtalentovanijih srpskih igrača debitovao juče za seniorski tim Crvene zvezde u pobedi nad niškim Radničkim. Zato se kapiten mladog tima najtrofejnijeg srpskog kluba, Andrej Vukićević, nalazi se na klupi za rezerve. Zaniljivo, u sastavu Grafosa, voljom stratega Marka Neđića, šansu će dobiti dvojica Afrikanaca - štoper Ogbu iz Nigerije i senegalski napadač Babakar.

07.12.2023. 15:49

Trener Partizana "promešao karte"

U ovakvim prilikama, treneri favorita dopuštaju sebi odmaranje nekih od ključnih igrača, pa je tako i Igor Duljaj "promešao karte" sastavljajući startnih 11 protov autsajdera. Tako će šansu će od prvog minuta dobiti štoper De Medina, koji je jedini put bio starter u prethodnom kolu Kupa Srbije protiv Jedinstva. U špicu ćemo gledati Sameda Baždara, dok će na levom krilu dejstvovati jedan od najtalentovanijih igrača Partizanove škole Nemanja Trifunović.