"Petarda" Crvene zvezde za ubedljivo slavlje protiv Radničkog iz Niša i plasman u četvrtfinale Kupa Srbije

Autor: Kosta Simetić

06.12.2023 19:52
FK Crvena zvezda MN Press
FK Crvena zvezda

Dočekali su navijači Crvene zvezde jednu rutinsku pobedu svojih miljenika. Izabranici Baraka Bahara su bez problema savladali sastav Radničkog iz Niša 5:0 (5:0) i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa Srbije.

Sneg koji je u sredu pao u Beogradu predstavljao je mali problem za igrače oba tima, ali je onda Zvezda našla igru, i u periodu od 12. do 38. minuta postigla pet golova i rešila pitanje pobednika. Još više ohrabruje činjenica da je sastav iz Ljutice Bogdana imao pet različitih strelaca na ovom meču.

Prvi u nizu bio je Nikola Kneževič koji je dobio odličan pas od Uroša Spajića, a potom se sjajno snašao, prebacio loptu na levu nogu i preciznim udarcem načeo goste.

Svega pet minuta kasnije usledila je velika greška Mburija Jamkama koji je preterao sa driblinzima i izgubio loptu, nju mu je oduzeo Aleksandar Katai i onda spektakularno lobovao Dimitrija Stevanovića koji nije bio najbolje pozicioniran.

Rapsodiju Zvezde potvrdio je Šerif Endiaj. Lazar Nikolić je bio poprilično uporan, prošao je pored nekoliko protivničkih igrača i onda "ćušnuo" loptu do Senegalca kome je preostao lakši deo posla. Tada je već bilo jasno ko će igrati u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Gol Kataija nije bio jedini vredan TV špica na ovom meču. Vladimiru Lučiću je u 26. minutu fenomenalo loptu ostavio Endijaj, a mladi reprezentativac Srbije je sa oko 20 metara perfektno otvorio stopalo, a Stevanović je svojom paradom samo ulepšao ovaj pogodak.

Velikih 5:0 i potvrdu da će Zvezda nastaviti pohod na odbranu trofeja Kupa Srbije postavio je Žan-Filip Kraso sa bele tačke. Lijam Ajad, desno krili Nišlija, oborio je u kaznenom prostoru Kataija, a arbitar Nikola Radaković nije imao dilemu da dosudi penal. Odgovornost je preuzeo reprezentativac Obale Slonovače, i mirnim udarcem po sredini gola matirao Stevanovića.

U drugih 45 minuta ritam utakmice je značajno opao, Zvezda je čuvala loptu i rezultat, Radnički je pokušavao da dođe do počansog gola, ali to nije uspeo.

Ekipa Vojvodine je u istom terminu golovima Dejana Zukića u 39. i Vladimira Miletića u 43. minutu iz Kupa izbacila prošlogodišnjeg Superligaša Mladost GAT.

Crvena zvezda - Radnički Niš 5:0 (5:0)

Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Nikola Radaković
Strelci: /Knežević 12, Katai 17, Endiaj 19, Lučić 26, Kraso 38pen/

Crvena zvezda:  Glazer – Nedeljković, Spajić (od 46. Degenek), Dragović, Nikolić – Stamenić, Knežević – Katai (od 60. Kabić), Kraso (od 46. Šljivić), Lučić (od 46. Mitrović) – Endiaj.

Radnički Niš: Stevanović - Frej, Jamkam, Vojnović, Stojanović - Stajić, Traore, Marjanović - Liam, Cvetković, Ivelja.