06.12.2023 14:58
Kup Srbije: Radnički 1923 ubedljiv protiv Smedereva za plasman u četvrtfinale, OFK Vršac eliminisao Napredak MN Press

Radnički 1923 iz Kragujevca igrao je ispod očekivanja u poslednjim mečevima Superlige, ali je u osmini finala Kupa Srbije deklasairao Smederevo 5:0 (1:0) i obezbedio plasman među osam najuspešnijih ekipa u najmasovnijem takmičenju.

Nadigrali su domaćini goste, koji su u prethodnom kolu eliminisali TSC na penale, u svim elementima igre. Promašili su penal u 13. minutu (Jović odbranio udarac Vižđija), ali šest minuta kasnije Milan Vidakov je doneo prednost iskoristivši veoma dobar centaršut Aleksića.

Pravu reviju lepih pogodaka domaćini su započeli u uvodu drugog dela kada je Aleksić u kontri uvećao prednost. Zatim je Branislav Milošević postigao sjajan pogodak iskosa sa leve strane, Nemanja Tomić je sa penala bio uspešniji nego Vižđi, da bi efektnim pogotkom Adžić zatvorio ubedljiv trijumf od 5:0.

OFK Vršac je napravio iznenađenje i eliminisao je Napredak 1:0 (0:0). Milivojević je lepim pogotkom glavom u 66. minutu pogodio mrežu gostiju iz Kruševca i ispisao najveći uspeh kluba sa severo-istoka Srbije u istoriji. Pokušali su Kruševljani u finišu da dođu do penala, Zličić je pogodio stativu u nadoknadi, pa je domaćin stigao do velikog uspeha.