Lacio preko Đenove do četvrtfinala Kupa Italije: Čeka se Roma ili Kremoneze!

05.12.2023 23:21
Lacio preko Đenove do četvrtfinala Kupa Italije: Čeka se Roma ili Kremoneze! Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Fudbaleri Lacija obezbedili su plasman u četvrtfinale Kupa Italije, posle pobede nad ekipom Đenove na svom terenu - 1:0 (1:0). U dosta ravnopravnoj utakmici, gde smo videli šanse na obe strane, bolje se snašla ekipa iz prestonice, koja je slavila golom Genduozija u 5. minutu utakmice.

Đenova je u nastavku pokušavala da dođe do izjednačenja. U nekoliko navrata je imala prilike za to, ali na sreću domaćeg tima, nije imala raspoloženih strelaca.

Rimljani su na kraju zadržali prednost iz uvodnog dela meča i obezbedili mesto u završnici takmičenja, gde će u narednoj rundi igrati sa pobednikom meča Roma - Kremoneze.