(VIDEO) Lacio ne odustaje od Evrope: Luis Alberto srušio Đenovu u njenoj kući

19.04.2024 20:22
fudbaleri Lacija i Đenove, završene pobedom tima iz Rima Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP
fudbaleri Lacija i Đenove, završene pobedom tima iz Rima

Fudbaleri Lacija ne žele da se predaju u borbi za Evropu, iako su uvodnu utakmicu 33. kola Serije A sa Đenovom dočekali na prvom mestu ispod spiska kandidata za UEFA takmičenja. U to ime, sa večerašnjeg gostovanja doneli su sva tri boda kući - 0:1 (0:0).

Rimljani su od početka imali veći posed lopte i uglavnom ambicioznije se kretali napred nego rival, pa je bilo za očekivati da gosti neku od (polu)prilika pretvore u gol. Načekali su se na to, ali je zato Luis Alberto kaznio nešto povučenije drugo poluvreme rivala.

Petim golom od početka tekućeg prvenstva Italije, odnosno ukupno 47. u delu karijere provedenim na terenima širom Apenina. I to na kraju jedne poduže akcije po desnom boku, sa lepim pason unazad i proigravanja petom u lepoj završici.

Iskusnom vezisti ostalo je "samo" da u idealnom trenutku prtirči ka petercu i bez stajanja, sa šest metara, nogom savlada zemljaka Martineza među stativama lošije rangiranog domaćina u 67. minutu.

Pokušavali su igrači Đenove da uzvrate udarac i dođu makar do 13. remija od početka šampionata, ali nisu imali ni znanja ni sreće da izbegnu 10. poraz. Dok su Lacijali "napredovali" s plasmanom u trci za neko od UEFA takmičenja.