Hrvati slave Jermene: Vels remizirao u Jerevanu, "komšije" imaju sve u svojim rukama

18.11.2023 17:22
Utakmica kvalifikacija Evropskog prvenstva između Velsa i Jermenija. Tanjug/AP Photo/Hakob Berberyan
Utakmica kvalifikacija Evropskog prvenstva između Velsa i Jermenija.

Fudbalska repezentacija Velsa odigrala je 1:1 protiv Jermenije u Jerevanu u meču sedmog kola grupe D kvalifikacija za EURO 2024 i tako širom otvorila vrata Hrvatskoj za direktan plasman na kontinentalnu smotru koja se sledećeg leta održava u Nemačkoj.

Domaćin je poveo već u petom minutu golom Lukasa Zelarajana, a Vels je do izjednačenja stigao autogolom Naira Tinkizjana u 45+2. minutu. Do kraja je bilo šansi na obe strane, ali je ostalo 1:1. Jermenija je remijem izgubila i teoretske šanse za odlazak na EURO, dok je Vels gubitkom dva boda u Jerevanu širom otvorio vrata Hrvatskoj za osvajanje drugog mesta koje vodi na EP.

Iz grupe D Turska se već plasirala na EURO, a za drugo mesto koje takođe vodi direktno na EP konkurišu Vels i Hrvatska. Vels iz sedam odigranih mečeva ima 11 bodova, a u poslednjem kolu dočekuje Tursku. Hrvatska ima 10 bodova iz šest utakmica, od 18 časova gostuje Letoniji, a u poslednjem kolu u Zagrebu dočekuje Jermeniju.

Ukoliko pobedi oba meča obezbediće vizu za EURO bez obzira šta uradi Vels u poslednjem kolu.