Endrik Felipe četvrti najmlađi debitant A tim fudbalska reprezentacija Brazila Pele | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

Nekada Pele, danas Endrik Felipe: Brazilac ima samo 17 godina i već igra za A reprezentaciju Brazila

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

17.11.2023 20:16
Endrik Felipe pozdravlja publiku Guliver/AP Photo/Bruna Prado)
Endrik Felipe pozdravlja publiku

Mnogi fudbaleri, ali i sportisti uopšte, završe karijere a da nikada ne obuku dres reprezentacije svoje države, a Endriku Felipeu to je pošlo za rukom sa samo 17 godina, tri meseca i 26 dana. Zato će maloletni fudbaler zauvek pamtiti meč rodnog Brazila i Kolumbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.

Ne samo što je ulaskom u 82. minutu učestvovao u pobedi (2:1) nego je postao deo odabranog društva, postavši četvrti najmlađi debitant u istoriji "karioka", selekcije čiji je broj titula planetarnih prvaka (5) pusta želja tolikih timova. 

Najmlađi reprezentativac zemlje "fudbala, sambe i kafe" u 21. veku stao je tako u isti red sa legendarnim Peleom, Eduom i Kurinjom, s tim da su njih trojica bili mlađi od Endrika kada su ih selektori kao klince bacali u najveću vatru. 

 

 

Njihov golobradi naslednik u ekipi Brazila dobio je tako najbolji mogući podstrek za dalji fudbalski rast, još kada se u julu, pošto napuni 18 godina, pridruži Realu imaće široko polje za napredak, sazrevanje i dokazivanje. 

Trenutno igra za Palmeiras, ali je već neko vreme pod ugovorom sa Madriđanima, za šta su "kraljevići" navodno uplatili ogromnih 60.000.000 evra, uz 12.000.000 eventualnih bonusa. Vreme će pokazati koliko je to isplativa investicija

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.