Raritet mladih Brazilaca na SP do 17 godina: Za 90 minuta šutnuli 81 put na gol

14.11.2023 18:27
Raritet mladih Brazilaca na SP do 17 godina: Za 90 minuta šutnuli 81 put na gol TV Arena sport/ Screenshot

Nova Keldonija je "zalutala" na SP do 17 godina, u dva meča od Engleske (0:10) i Brazila (0:9) primila je 19 golova, ali mlade nade "Selesao" su danas imali statistiku za istoriju.

Uputili su za 90 minuta 81 šut ka golu rivala, od toga 23 u okvir gola a goilman Kutran je imao čak 14 odbrana! Poređenja radi, Engleska je pobedila istog rivala 10:0 uz 40 šuteva, 20 u okvir gola.

Kaja Elias Nogeira je postigao het-trik, ali je uputio najviše udaraca ka golu - čak 17. Estevao zvani "Mesinjo", član Palmeirasa je imao 12 udaraca, postigao je gol i učestvovao sa tri assitencije kod prva četiri pogotka "kanarinje".

Golove za Brazil, koji je drugi u grupi "C" postizali su: Rajan Vitor (28, 51 pen), Estevao (39, Luiđi (44), Kaja Estevao (46, 86, 90+4), Vitor Reiš (56), Žoao Viktor (61).

Međutim, Brazil je izgubio prvi meč od Irana (3:2) i da bi prošao grupu direktno moraće da pobedi Englesku, koja vodi sa šest bodova. "Selesao" treće mesto vodi u baraž, a s obzirom na pobedu od 9:0 gotovo izvesno će biti među četiri najbolje trećeplasirane ekipe.