01.11.2023 15:13
Fudbalske lekcije superligašima od prvoligaša: Ispali Radnik, Spartak i Mladost, mučili se Partizan, Napredak i Čukarički MN Press

U utakmicama odigranim od 13 časova u šesnaestini finala Kupa Srbije bilo je nekoliko iznenađenja. Partizan jeste opravdao ulogu favorita protiv Jedinstva iz Uba, ali samo po pitanju plasmana u narednu rundu takmičenja. Crno-beli su dosta teže nego što se očekivalo pobedili na stadionu "Dragan Džajić", a tome u prilog ide i rezultat od 1:0.

Voždovac je deklasirao Dinamo iz Pančeva 5:0 i potpuno zasluženo se našao među 16 najboljih klubova u masovnijem domaćem takmičenju. Radnički 1923 imao je problema kraj Careve ćuprije, ali je uspeo da pred kraj prvog poluvremena izjednači, a zatim u nastavku utakmice i preokrene rezultat protiv BASK-a 4:2 i prođe u naredno kolo.

Za razliku od "parnog valjka", "zmajeva" i  Kragujevčana, takmičenje u Kupu su za ovu sezonu završili superligaši poput Radnika iz Surdulice, subotičkog Spartaka i Mladosti iz Lučana…

Grafičar je na svom terenu pobedio "golubove" 2:0 i tako izborio nastup u osmini finala. OFK Vršac je uspeo da da tri gola Mladosti iz Lučana, da primi jedan i da napravi iznenađenje u uvodnoj rundi takmičenja. Surduličani su se u Sremskoj Mitrovici proveli kao bosi po trnju, jer je Radnički već u prvom poluvremenu stekao 2:0 i tu prednost uspeo da sačuva do kraja.

Napredak je tek posle penala uspeo da eliminiše Slobodu iz Užica. Posle 90 minuta rezultat je bio 0:0, a u penal seriji 5:4 za Kruševljane. Slično je bilo i na Novom Beogradu, gde su se sastali Radnički i Čukarički. Regularni deo utakmice okončan je bez golova, a posle udaraca sa "kreča" pobedu su odneli "brđani" 4:3.

Fudbaleri Inđije su u prvoligaškom "derbiju" pobedili Kolubaru 4:1.