Kup Italije: Moro i Van Hojdonk odveli Bolonju preko Verone do Intera

31.10.2023 22:55
Kup Italije: Moro i Van Hojdonk odveli Bolonju preko Verone do Intera Tanjug/Massimo Paolone/Presse via AP

Preko Verone do Intera. Bolonja je u golovima Nikole Mora i Van Hojdonka pobedila Veronu 2:0 (1:0) i plasirala se u osminu finala Kupa Italije gde će im rival biti Inter. Darko Lazović i igrači Verone bili su ravnopravan rival, ali su platili danak lošoj postavci u odbrani.

Verona je u prvom delu propustila priliku da prva zada udarac rivalu jer je Huan Manuel Kruz posle greške Kristensena iz neposredne blizine pogodio samo stativu. Kazna je usledila u 41. minutu, kada je posle slabo odbijene lopte Nikola Moro sa 15 metara poslao "bombu" pod prečku golmana Perilija.

U nastavku je Bolonja na vreem postigla gol, Sidni Van Hojdonk, sin nekadašnjeg asa Holandije Pjera, ubacio je odbitak u mrežu i stavio tačku na prolaz.

Salernitana je konačno ostvarila prvu pobedu u sezoni. Poslednjeplasiani tim Serije A, koji ima samo četiri boda u 10 kola, iskalio je bes na Sampdoriji i plasirao se u osminu finala Kupa Italije - 4:0 (2:0).

Trener Filipo Pipo Inzagi mogao mirnije da posmatra finiš meča jer su Nigerijac Čukvubuikem Ikvuemesi i Francuz Loum Čouna ri puta tresli mrežu golmana Ravalje u prvih sat vremena. Trener gostiju Andrea Pirlo je kombinovao sastav, pa je na klupi ostavio i golmana Filipa Stankovića koji je dobio prvi poziv za A selekciju Srbije. Salernitana je mogla i ubedljivije da slavi, a u narednoj rundi očekuje ih Juventus.

Kremoneze je tek posle produžetaka i to golom Koda u paoslenjem minutuz nadoknde eliminsao Ćitadelu i u osmini finala rival će im biti Roma.