fudbal Sautgejt Engleska može mnogo plasman Euro 2024 | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

Ova ekipa može mnogo, ali treba da budemo strpljivi: Selektor Engleske oduševljen plasmanom na EP

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

18.10.2023 09:23
Ova ekipa može mnogo, ali treba da budemo strpljivi: Selektor Engleske oduševljen plasmanom na EP Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Pobedom protiv selekcije Italije na "Vembliju" reprezentativci Engleske su osigurali plasman na završni turnir Evropskog prvenstva naredne godin u Nemačkoj, a selektor Garet Sautgejt ne krije oduševljenje zbog toga.

Za Ostrvljanje trijumf nad "azurima" ima posebnu težinu budući da su ih baš Italijani na istom ovom mestu savladali u finalu poslednjeg EP, što ih i dalje boli.

"Bili smo sjajni. Pokazali smo zajedništvo i ova ekipa nastavlja da raste. Videli ste i protiv Italije koliko smo bili kompaktni, kako se igrači dopunjuju i zaista smatram da je pred ovom ekipom svetla budućnost, odnosno da imamo kapacitet za nešto veliko. Potrebno je samo da budemo pametni i smireni", poručio je posle utakmice Sautgejt.

Međutim, bez ozbira što se njegov tim već plasirao na Evropsko prvenstvo, iskusni stručnjak ne misli da je posao u kvalifikacijama gotov.

"Naš cilj pre početka kvalifikacija je bio da budemo prvi u grupi i za sada smo na dobrom putu da to ostvarimo. Zato i tražim od svojih igrača da samo kratko proslave ovaj uspeh, vrate se obavezama u svojim klubovima, a onda na novo okupljanje dođu sa mnogo koncentracije jer pred nama je još posla", rekao je Sutgejt i dodao:

"Igrali smo u najjačoj kvalifikacionoj grupi, protiv aktuelnog evropskog šampiona, ali smo dokazali da su kritike na naš račun bez osnova. I zbog toga čestitam momcima".

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).