Vesti EURO 2024

17.10.2023 22:42
Kvalifikacije za EURO, grupa C: Engleska slavila protiv Italije i overila plasman na EP, Ukrajina bolja od Malte Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Fudbaleri Engleske nadigrali su selekciju Italije 3:1 (1:1) i tako obezbedili učešće na Evropskom prvenstvu 2024. godine koje će se održati u Nemačkoj.

Italijanu su bolje ušli u meč i poveli sa 1:0 golom Đanluke Skamake koga je fantastično proigrao Đovani Di Lorenco.

Engleska je nastavila da napada i uspela je da dođe do pogotka u 32. minutu. Sa bele tačke precizan je bio Hari Kejn, a penal je skrivio pomenuti Di Lorenco.

Izabranici Gereta Sautgejta bolje su otvorili i drugi deo igre, budući da je u 57. minutu Džud Belingem pronašao Markusa Rašforda, a ovaj svojoj zemlji doneo potpuni preokret.

Poslednju reč na ovom meču imao je Hari Kejn. Postigao je i svoj drugi gol u 77. minutu i tako obeshrabrio Italijane da mogu nešto više u ovom meču.

U drugom meču grupe C, Ukrajina je u gostima bila bolja od Malte 3:1 (2:1).

Za vođstvo Malte pobrinuo se Paul Mbong u 12, minutu ali je Rajan Kamenzuli autogolom vratio Ukrajince u igru.

Preokret je doneo Artem Dovbik iz penala, a tri boda overio je Mikail Mudrik u 85. minutu.