09.10.2023 17:08
Pobednički debi Vidaka Bratića u ulozi prvog trenera: Novi Sad savladao Mladost GAT, Smederevo u zadnji čas do tri boda MN Press

Fudbaleri Novog Sada izgubili su dve poslednje utakmice MozzartBet Prve lige Srbije, ali je Vidak Bratić obrnuo igricu već u svom prvom meču na trenerskoj klupi ovog kluba, pošto ga je predvodio do važne pobede u gradskom derbiju sa ekipom Mladost GAT - 3:1 (1:0).

To je ujedno bila i premijera nekada odličnog defanzivca u ulozi glavnog trenera nekog seniorskog sastava, posle deceniju rada u svojstvu pomoćnog stručnjaka, a da bivši saradnik Nenada Lalatovića po dobrom pamti ovaj ponedeljak potrudili su se pre svih Nikola Furtula u 23. minutu i njegov imenjak Colić u drugom poluvremenu (53).

Prvi je "načeo" bivšeg superligaša, a drugi kaparisao popravljanje skora "kanarinaca", sa samo jednom dobijenom utakmicom i svega pet osvojenih bodova u devet prethodnih kola. Nikola Pavlica (82) pokušao je da zakuva stvari u finišu meča, da bi Msanga konačno ugasio svaku nadu gostiju u izjednačenje (90+1)

U drugom, ujedno zadnjem meču 11. runde drugog po jačini ranga takmičenja Smederevo je u zadnji čas slavilo na terenu Grafičara - 1:2 (1:1). Andrija Maksimović doneo je domaćinu vođstvo u 33. minutu, da bi posle penal pogotka Stefana Stevanovića za egal (38) mreže mirovale sve do samog finiša utakmice. Junak drugoplasiranih gostiju bio je Nikola Jovanović (90+2).