Strahinja Eraković upisao je prvu asistenciju u pobedi Zenita nad Baltikom

03.10.2023 18:50
Strahinja Eraković upisao je prvu asistenciju u pobedi Zenita nad Baltikom FC Zenit

Zenit je pobedom nad Baltikom od 2:1 (1:1) obezbedio plasman u nokaut fazu Kupa Rusije, a trijumfu je asistencijom doprineo i srpski reprezentativac Strahinja Eraković.

Sve bolje igra bivši štoper Crvene zvezde u redovima ruskog šampiona, a danas je ubeležio je u 11. meču ubeležio i prvu asistenciju. Iako igra na mestu centralnog defanzivca, Eraković je u 18. minutu odlično pronašao Igora Sergejeva na visini penala, a onda je napadač Zenita sjajno zaobišao golmana i iz teške pozicije pogodio sam gornji ugao. Bistrović (24) je izjednačio a pobedu ekipi iz Sankt Peterburga doneo je Du Keiroš u 64. minutu, posle zaista lepe akcije i asistencije petom Mateusa Kasiere.

Ural je pobedio Rubin 2:0 u petom kolu i otpisao ga iz Kupa. Za tim iz Kazanja od starta je igrao Uroš Drezgić, a Nikola Čumić je ušao u ighru od 64. minuta kada je već sve bilo rešeno.