02.10.2023 21:04
Odličan derbi i remi Kolubare i OFK Beograda: Kahvić "poništio" evrogol Stanisavljevića TV Arena sport/ Screenshot

Derbi 10. kola Mozzart bet Prve Lige Srbije je opravdao očekivanja, igralo se otvoreno, muški, domaćin je poveo golom Stefana Stanisavljevića, ali je ofanzivu "romantičara" naplatio u finišu najbolji strelac PLS Aleksandar Kahvić: Kolubara - OFK Beograd 1:1 (1:0). "Romantičari" su ostali lideri i uz Smederevo jedina su ekipa bez poraza.

Stefan Stanisavljević je obeležio prvo poluvreme. Napadač "rudara" je u 23. minutu primio loptu na ivici šesnaesterca iskosa sa leve strane, okrenuo se, pomerio loptu metar-dva i onda je poslao dijagonalnom u sam gornji ugao! Evrogol, za vođstvo na poluvremenu.

Mladi tim "romantičara" je napadao, imao je i prilike, međutim, iskusni sastav Kolubare je umeo da sačuva golgetera Aleksandra Kahvića sve do 82. minuta, kada je posle povratne lopte sa druge stative prvi strelac PLS-a postigao deveti pogodak za 1:1. Do kraja meča su oba rivala tražila put do pobede, ali na kraju su čestitali jedni drugima na remiju.

Mladost GAT i Dubočica odigrali su buran remi. Domaćin je poveo u 89. minutu preko Jokića, ali u četvtom minutu nadoknade Momčilović je spasio poraza goste iz Leskovca.