Hajduku veliki derbi protiv Dinama i prvo mesto u Hrvatskoj

01.10.2023 20:00
Hajduku veliki derbi protiv Dinama i prvo mesto u Hrvatskoj HNK Hajduk

Hajduk se šepuri na čelu tabele šampionata Hrvatske posle devet kola, a osećaj je još lepši jer su do njega došli pobedom u velikom derbiju protiv Dinama 1:0 (0:0).

Dinamo je za nijansu bo angažovaniji u prvom delu, bilo je dobrih akcija na obe strane, ali ne i onih kolosalnih prilika. Krajem prvog dela povredio se gostima iz Zagreba napadač Bruno Petković, pa je ušao Josip Drmić.

U nastavku je Baturina imao prvi priliku za goste, ali je šutirao u blok iz dobre situacije, da bi u 59. minutu Hajduk poveo. Trajkovski je prebacio odbranu Dinama, Emir Sahiti je rutinski matirao Nevistića.

Do kraja meča Hajduk je bio bliži drugom golu nego što je Dinamo mogao da izjendači. Šampion iz Zagreba je sada tek treći iza Hajduka i Rijeke.