Bez golova na derbiju u Maksimiru: Hajduk se odbranio i sačuvao titulu jesenjeg prvaka

17.12.2023 19:19
Marko Livaja, napadač Hajduka Guliver
Marko Livaja, napadač Hajduka

Hajduk je odoleo u Maksimiru (0:0) i okitio se titulom jesenjeg prvaka u Hrvatskoj. Derbi je protekao u velikoj borbi, ne baš dobrom fudbalu, a "nula" je više prijala "bilima" iz Splita jer će zimovati na prvoj poziciji, dok Dinamo ima dva meča manje i priliku da se približi lideru.

U prvih 70 minuta nije ni bilo nbekih većih uzbuđenja, sv ega jedan šut u okvir gola, a najviše uzbuđenja viđeno je u 79. minutu kada je Mauro Perković pogodio mrežu gostiju, ali je gol bio poništen zbog igranja rukom i posle asistencije iz VAR sobe.

Na kraju je ostalo 0:0, u meču koji će se brzo zaboraviti. Šampionat Hrvatske nastavlja se 27. januara 2024. godine.