Kvalifikacije za EURO: Engleskoj samo bod protiv Ukrajine

Izvor: Tanjug

09.09.2023 20:13
Kvalifikacije za EURO: Engleskoj samo bod protiv Ukrajine Tanjug/AP Photo/Czarek Sokolowski/

Fudbalske reprezentacije Ukrajine i Engleske odigrale su 1:1 (1:1) u kvalifikacionom meču grupe C koji je odigran pred više od 40 hiljada navijača u poljskom gradu Vroclavu zbog aktuelne situacije u Ukrajini.

Nominalni domaćin je iznenađujuće poveo preko Aleksandra Zinčenka u 26. minutu. Engleska je izjednačila u 41. minutu, prvim golom Kajla Vokera za državni tim, posle asistencije Harija Kejna.

Do kraja nije bilo promena iako je Engleska uglavnom kontrolisala igru.

Engleska je i bodom zadržala prvo mesto u grupi C sa 13 od mogućih 15 bodova. Ukrajina je druga sa sedam bodova iz četiri utakmice, dok je Italija treća sa tri boda, ali iz samo dve odigrane utakmice. U okviru iste grupe kasnije večeras igraju Severna Makedonija i Italija.

Švedska je u meču grupe F deklasirala kao gost Estoniju rezultatom 5:0 i tako sačuvala makar teoretske šanse da se uključi u trku za plasman na EURO. Švedska sad ima šest bodova na trećem mestu, a Belgija, koja je ranije danas minimalno slavila u Azerbejdžanu, i Austrija imaju po 10 bodova.