Autor: Mateja Petković

30.08.2023 22:56
PSV nadigrao Rendžers u Ajndhovenu: Holanđani u Ligi šampiona, Škotima Liga Evrope Guliver/Imago Sports

PSV je pred svojim navijačima savladao Rendžers 5:1 (1:0) i plasirao se u grupnu fazu Lige šampiona. Prva utakmica u Glazgovu završena je bez pobednika (2:2), tako da će škotski tim morati da se zadovolji Ligom Evrope.

Ekipa Petera Boša je do vođstva došla u 35. minutu, kada je Ismael Saibari iskoristio asistenciju Džoija Fermana i pogodio za 1:0.

Domaći su prednost udvostrulili na startu drugog poluvremena, a strelac je ponovo bio Saibari. Luk de Jong je sa druge stative na sjajan način proigrao Marokanca, kome nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu.

Međutim, gosti se nisu predavali, već su u 64. minutu pogotkom Džejmsa Tavernijea vratili nadu bar za produžecima. No, radost nije dugo trajala. Dva minuta kasnije Ferman je upisao svoju drugu asistenciju, a iskusni De Jong vratio prednost PSV-u na +2.

Dilema oko pitanja pobednika i definitivno je otklonjena u 78. minutu, a u ulozi strelca našao se Ferman, koji je na taj način krunisao izvanrednu partiju. Konačan rezultat postavio je defanzivac Rendžersa Konor Goldson autogolom u 81. minutu.