19.07.2023 19:54
Senzacija u Budimpešti: Ki Klaksvik sa Farskih Ostrva eliminisao Ferencvaroš iz Lige šampiona MN Press

Senzacija u Budimpešti! Ki Klaksvik sa Farskih Ostrva je kao gost pobedio Ferencvaroš u Budimpešti 3:0 (3:0) i plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Mađarski šampion, koji je prošle sezone igrao grupnu fazu Lige Evrope i dočekao proleće, izblamirao se pred svojim navijačima jer ih je Ki Klaksvik nadigrao i napravio najveći uspeh u istoriji kluba, a bila je ovo i prva evropska pobeda na gostovanju!

Prošli su Farani u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i u sezoni 2020/21, ali samo zato što su fudbaleri Slovana u vreme pandemije koronavirusa bili sprečeni da igraju, pa su izgubili službenim rezultatom. Ali, u dvomeču sa favoritom iz Mađarske bili su bolji u 180 minuta i sasvim zasluženo će na megdan Hakenu za sedam dana. Posle 0:0 kod kuće, postigli su tri gola za 45 minuta u Budimpešti.

Navijači Ferencvaroša nisu očima mogli da povereuju šta se dešava na terenu, jer je Ki Klaksvik posle prvih 45 minuta vodio u glavom gradu Mađarske 3:0! Da li su igrači mađarskog prvaka potcenili najbolji tim Farskim ostrva teško je reći, ali kako su igrali zaslužili su samo zvižduke.

Prvo je levi bek Eldin Ćivić u 6. minutu napravio penal nad Faerom, a Frederiksberg je bio precizan sa bele tačke. Igrači Fradija su napadali, ali bez neke ideje, a i bez pravog golgetera jer ponovo nisu imali povređenog Aleksandra Pešića. Drugi prelazak na polovinu domaćina iskoristio je Ki Klaksvik da uveća vođstvo. Deni Pavlović je poslao odličan pas a Frederiksbergu je na drugoj stativi ostalo samo da ubaci loptu u mrežu.

Naverovatno prvo poluvreme završio je kardinalno lošom intervencijom golman Dibus. Kasi je dobio dubinski pas, a zatim šutirao po zemlji sa jedno 40 metara iskosa sa desne strane. Dibus se okliznuo a zatim nije stigao da spreči da lopta pređe gol liniju! Bizaran pogodak. Igrači Fradija i trener Stanislav Čerčesov ispraćeni su salvom zvižduka za užasno loše poluvreme.

Ni izmene, ni potpuna dominacija u drugom delu nisu urodili plodom. Napravili su samo dve-tri poluprilike, pa će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu konferencija Šamroka. Potpuni debakl ekipe Stanislava Čerčesova.

Olimpija je prošla u drugo kolo kvalifikacija jer je pobedila Valmeiru u Letoniji 2:1. Rui Pedro je golom najavio, a Muhamedbegović već u 64. minutu potvrdio plasman slovenačkog šampiona u drugu rundu.

Karabag nije imao mnogo problema sa Linkolnom. Marko Vešović i Marko Janković su bili u timu prvaka Azerbejdžana koji je već posle prvih 45 minuta golovima Zubira i Mustafazadea overio plasman u drugo kolo. U nastavku je pogodak postigao i Marko Janković.