pre 5 minuta 18: 20
Počeo šahovski festival "Srbija open", učestvuje više od 550 takmičara iz 38 zemalja
Međunarodni šahovski festival "Srbija open", šesti po redu, počeo je danas u Beogradu, otvaranjem tri od ukupno 12 turnira.
Paul Terry / imago sportfotodienst / Profimedia
Fudbalski klub Crvena zvezda utakmicom u Sankt Peterburgu protiv ekipe Zenita (1:3) okončala je pripreme za takmičarsku godinu koja, barem kada je u pitanju devetostruki uzastopni šampion Srbije, počinje u petak 17. jula kada će u premijernoj rundi superligaškog karavana, na stadionu "Rajko Mitić" gostovati šabačka Mačva.
Svakako primarni cilj crveno-belih u aktuelnoj sezoni, pored odbrane oba domaća trofeja, jeste plasman u UEFA Ligu šampiona, a kako bi se do navedenog ostvarenja i stiglo, sportski sektor uveliko radi najačanju igračkog kadra, a čini se da su crveno-beli pronašli i golgetera od kojeg će se očekivati da poveća uboitost navalnog reda.
Kako prenosi mađarski protal "Csakfoci" Crvena zvezda je ozbiljno zagrizla za aktuelnog napadača budimpeštanskog Ferencvaroša i učesnika aktuelnog Mundijala sa nacionalnim timom Haitija, Lenija Žozefa.
Dvadesetpetogodišnji centarfor je nastupio sa selekciju svoje zemlje na Svetskom prvenstvu u mečevima protiv Škotske, Brazila i Maroka i na navedenim mečevima je uspeo da upiše jednu asistenciju.
Reprezentativc Haitija je nedavno boravio i u Novom Sadu gde j njegov klub Ferencvaroš odigrao prvi meč kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope protiv Vojvodine. Na terenu je proveo 46 minuta, nije se upisao u listu strelaca, ali je rukovodstvo srpskog šampiona zadovoljno onim što je videlo na stadionu "Karađorđe".
Treba podsetiti da je ovoga leta iz mađarske prestonice, put srpske već krenuo jedan fudbaler Ferencvaroša Abu Fani koji je već sada pokazao i pokazao da će predstavljati ozbiljno pojačanje za ekipu Dejana Stankovića.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
"Volim da pomeram granice i izazivam ustaljeni način razmišljanja, kako na terenu, tako i van njega, i želim da radim sa ljudima koji dele takav pristup", kaže najbolji srpski teniser.
03.06.2026 12: 24
Ponikao je u redovima aktuelnog dvostrukog uzastopnog evropskog šampiona.
12.06.2026 07: 27
Poneo je epitet najboljeg fudbalera utakmice i prigrlio FIFA priznanje.
25.05.2026 16: 14
On je fudbaler kojeg šef struke crveno-belih vidi kao idealno rešenje u veznom redu.
01.07.2026 14: 03
Mladi reprezentativac na korak od dresa srpskog šampiona.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 21h
YouTube
pre 23h
pre 42 minuta 17: 43
Poraz koji (ne)brine...
pre 50 minuta 17: 35
Reprezentativac Francuske Lukas Dinj nalazi se na pragu prelaska u PSŽ, preneo je Fabricio Romano.
pre 1 sat 17: 02
Belgijanac na kraju ipak pristao da bude "šef" sudijama i nasledi Italijana.
pre 1 sat 16: 54
Brazilac stigao iz Čelsija za 50 miliona evra, aktivira se i otkupna klauzula za Jurija Tilemansa.
Ostavite komentar