Finale Lige šampiona na programu je za tačno šest dana (30. maj), a slika sa trening utakmice između prvog i drugog tima PSŽ koju je organizovao Luis Enrike - ne obećava. Pre svega, prilično je degutantna scena u kojoj se igrači dve ekipe redom pozdravljaju, a Ilija Zabarnji (Ukrajina) i Matvej Safonov (Rusija) samo prolaze jedan pored drugog i izbegavaju rukovanje.
No, to je verovatno nešto na šta su unutar svlačionice naviki. Ono što navijače "svetaca" može da brine mnogo više je to što na terenu nije bilo ni Usmana Dembelea, ni Ašrafa Hakimija. Pritom "L'ekip" dodaje ulje na vatru pisanjem da Marokanac neće stići da se oporavi do odlučujuće utakmice sa Arsenalom! Bek ima mnogo složeniji problem od Francuza, koji je tokom nedelje tvrdio da će se potpuno oporaviti do finala.
Dok reči Francuza ohrabruju Enrikea, u subotu će verovatno morati da pribegne metodi poput one koju je koristio u Minhenu. Odnosno, Voren Zair Emeri će biti "gurnut" na desnu stranu, a u sredinu će ući Fabijan Ruiz, kako bi se nadomestio izostanak Hakimija za kog se očekuje da se oporavi do Mundijala.
Ostavite komentar