pre 16 minuta 11: 00
Spiskali dve milijarde, a novac ostao u Premijer ligi
Premijer liga je do sada u letnjem prelaznom roku potrošila koliko La Liga, Serija A, Budesliga i Liga 1 zajedno, uz novi "modni trend".
AP/Alastair Grant
Arsenal se našao u nezgodnoj situaciji pred finale Lige šampiona u Budimpešti, ali ovoga puta razlog nije teren. Kako prenosi "x" nalog "Transfer News Live", deo zaposlenih u londonskom klubu navodno je ogorčen pošto im je saopšteno da će za put na završni meč elitnog evropskog takmičenja morati iz svog džepa da izdvoje više od 850 funti.
Vest je izazvala veliku pažnju na društvenim mrežama, tim pre što je u isto vreme stigla i potpuno drugačija informacija iz tabora Pari Sen Žermena. Francuski velikan je, prema istom izvoru, potvrdio da će pokriti sve troškove putovanja za čak 500 svojih zaposlenih pred finale.
Tako je uoči najveće utakmice sezone napravljen i neočekivan kontrast van terena. Dok se u Arsenalu, prema navodima, vodi polemika zbog dodatnog finansijskog opterećenja zaposlenih, u PSŽ-u su odlučili da svojim radnicima omoguće da bez troškova budu uz klub na finalnom spektaklu.
Nema sumnje da će ovakve informacije dodatno podgrejati atmosferu pred samu završnicu Lige šampiona, pošto se pored borbe za evropsku krunu sada priča i o tome kako se dva finalista odnose prema ljudima koji rade iza kulisa klubova.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
31.05.2026 18: 35
Fudbaler Pari Sen Žermena Hviča Kvaratskelija proglašen je za igrača sezone 2025/2026. u Ligi šampiona, objavila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
31.05.2026 11: 00
Fudbal nikada neće odlučivati o životu, ali će nas iznova podsećati šta je u njemu zaista vredno. Nekada je presudno da ne kalkulišeš, veruješ u ono što imaš, pa i odstupiš od sopstvenih uverenja, namirišeš da protivnik pati i krvari i napadneš iz svakog raspoloživog oružja.
31.05.2026 09: 35
Proslava će početi u 14 časova na Marsovim poljima ispred Ajfelove kule. Igrači će na bini dugoj 450 metara predstaviti navijačima trofej, a proslavi može da prisustvuje između 85.000 i 90.000 ljudi.
31.05.2026 08: 04
Prema podacima francuskog Ministarstva unutrašnjih poslova, širom zemlje uhapšeno je 416 osoba, od čega čak 283 na području Pariz. U neredima je povređeno sedam policajaca, dok je jedan pripadnik snaga bezbednosti zadobio teške povrede u gradu Agen.
pre 1 sat 10: 00
Trener Pariz Sen Žermena razočaran, ne i nerealan nakon gubitka planiranog trofeja.
pre 1 sat 09: 40
Fudbaler Crvene zvezde pred transferom u slavni grčki klub.
pre 1 sat 09: 20
Trener istanbulskih crno-belih, Vinćenco Italijano, objasnio kakav mu je plan sa skupocenim pojačanjem.
pre 12 sati 23: 14
Desetorica fudbalera Lensa sačuvala su minimalnu prednost, priredila veliko iznenađenje, osvojivši Superkup Francuske.
Ostavite komentar