pre 3 minuta 10: 40
Rangnik se baš iznervirao: Lud je je onaj ko priča da meč 3:3 može da se namesti
Selektor Austrije demantovao da je meč sa Alžirom bio namešten, jer je remi odgovarao i jednima i drugima.
Profimedia
Fudbaleri PSŽ-a uspeli su da slave na gostovanju Arsenalu rezultatom 1:0 (1:0) u prvom meču polufinala UEFA Lige šampiona. Francuzi su bili u prednosti od četvrtog minuta utakmice što se ispostavilo kao dovoljnim za veliku prednost pred povratak na "Park prinčeva".
Francuski šampioni odigrali su maestralnu utakmicu na kojoj su većinu vremena imali potpunu kontrolu nad dešavanjima na obe strane terena. Igrali su vrhunsku odbranu nakon što su stekli prednost, te su potpuno neutralisali ofanzivu "tobdžija". Posebno dobar performans pružio je Žoao Neveš koji je u nekoliko navrata spasao Parižane opasnosti u poslednjoj sekundi, dok je igrač utakmice definitivno Đanluiđi Donaruma.
Italijanski golman bio je glavni krivac "nule" koja je stajala pored Arsenala na semaforu. Odbranio je dve stopostotne prilike "tobdžija" čime se vraćaju na svoj teren sa golom prednosti sa kojom će ući u revanš utakmicu koja je zakazana za nedelju dana. Velike zasluge za ovaj trijumf idu i Luisu Enrikeu koji je sjajno spremio svoje izabranike za ovaj duel.
Od starta su se nadali agresivnoj igru Engleza koju su uspeli da preusmere u svoju korist. Konstantno su se igrali sa granicama faula, te primorali sudiju na nekoliko teških odluka. Veoma mudra i agresivna igra od samog starta urodila je plodom već u četvrtom minutu kada je Usman Dembele postigao jedini pogodak na ovoj utakmici.
I pored ovog gola PSŽ je igrao presing po celom terenu svake sekunde prvog poluvremena. Nisu dozvolili domaćinu da diše, a svaki put kada su gubili duele uspešno su pronalazili razne načine da preseku meč ili zaustave kontranapad. Nekada su dotle stizali maestralnim defanzivnim potezima, dok je neretko to bilo i faulom. Sudija Vinčić imao je veoma tešku partiju za arbitražu, pošto je imao veliki problem sa uspostavljanjem autoriteta i ravnopravnog kriterijuma u prvih 45 minuta igre.
Drugo poluvreme bilo je znatno drugačije, a tada je Arsenal najviše i blistao. Bio je nadomak izjednačenja, ali je nekoliko centimetara ofsajda Mikela Merina sprečilo izjednačenje. "Tobdžije" su imale dosta prekida na ovoj utakmici, ali su ih Parižani sjajno čitali. Raznim ofsajd zamkama i presretanjem planove neutralisali su najveću pretnju londonskog tima, čime su i zasluženo odbranili veliku prednost koju su stvorili u prvom meču polufinala Lige šampiona.
Ne bi se utakmica završila ovakvim rezultatom da na golu nije bio Donaruma. Italijan je u dva navrata "skinuo" zicer napadača Arsenala. Posebno dobra odbrana bila je protiv Leandra Trosara, gde je 26-godišnjak sjajnom parabolom sačuvao svoju mrežu.
"Tobdžije" će morati da porade na dosta aspekata igre pred dolazak na "Park prinčeva". Pre svega, nervoza ne sme da postoji u ovakvim utakmicama. Pred njima će biti zadatak da nadoknade gol zaostatka na gostujućem terenu, a do toga će stići jedino perfektnom igrom. Gabrijel Martineli je imao svetle momente na ovoj utakmici, ali je njegov učinak bio poprilično suzbijen na ovom meču. Imao je sjajnu priliku da donese izjednačenje, ali je neiskusnom završnicom to uprskao.
Blago rečeno, PSŽ ih je "pročitao kao knjigu". Neutralisali su im svaku pretnju, a i u momentima kada su mislili da imaju kontrolu zapravo je nisu toliko ni imali. Na kraju, trener Mikel Arteta ima pune ruke posla u pripremi revanš utakmice koja je na programu 7. maja od 21.00 časova.
Stadion: Emirati
Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija).
Strelci: Dembele 4.
Žuti kartoni: Trosar, Saka (Arsenal) - Hakimi, Neveš (PSŽ)
ARSENAL: Raja - Timber (od 83. Vajt), Saliba, Kivior, Luis-Skeli - Rajs, Merino, Odegard (od 90. Envaneri) - Saka, Martineli, Trosar.
PSŽ: Donaruma - Mendeš, Pačo, Markinjos, Hakimi - Ruiz, Vitinja, Neveš (od 90. Zair-Emeri) - Kvaratskelija, Dembele (od 70. Barkola), Due (od 76. Ramoš).
Liga šampiona (polufinale), prvi meč
UTORAK
Arsenal - Pari Sen Žermen 0:1 (0:1)
/Dembele 4/
SREDA
Barselona - Inter 21.00 (A1P)
* Revanš mečevi igraju se 6/7. maja
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
31.05.2026 18: 35
Fudbaler Pari Sen Žermena Hviča Kvaratskelija proglašen je za igrača sezone 2025/2026. u Ligi šampiona, objavila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
31.05.2026 11: 00
Fudbal nikada neće odlučivati o životu, ali će nas iznova podsećati šta je u njemu zaista vredno. Nekada je presudno da ne kalkulišeš, veruješ u ono što imaš, pa i odstupiš od sopstvenih uverenja, namirišeš da protivnik pati i krvari i napadneš iz svakog raspoloživog oružja.
31.05.2026 09: 35
Proslava će početi u 14 časova na Marsovim poljima ispred Ajfelove kule. Igrači će na bini dugoj 450 metara predstaviti navijačima trofej, a proslavi može da prisustvuje između 85.000 i 90.000 ljudi.
31.05.2026 08: 04
Prema podacima francuskog Ministarstva unutrašnjih poslova, širom zemlje uhapšeno je 416 osoba, od čega čak 283 na području Pariz. U neredima je povređeno sedam policajaca, dok je jedan pripadnik snaga bezbednosti zadobio teške povrede u gradu Agen.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 4h
pre 11 sati 23: 20
Obnavlja se saradnja iz Leverkuzena...
pre 11 sati 23: 00
Balša Popović je već u Atini na potpis petogodišnjeg ugovora, Ludogorec prihvatio osam miliona evra za Srbina.
pre 17 sati 16: 47
Mladenović doneo izjednačenje "lalama" u poslednjim trenucima meča.
pre 18 sati 16: 30
Izabranici Gordana Petrića u niskom startu pred prvu utakmicu u Velsu.
Ostavite komentar