pre 5 minuta 18: 40
SC Derbi oštećen u meču protiv FMP-a: Oglasila se ABA liga zbog dve sporne situacije
Ekipa iz predgrađa Beograda slavila u neizvesnoj završnici rezultatom 73:72.
Guliver/WillPalmer Panoramic
Liga šampiona u fudbalu stigla je do pretposlednje faze, kada će četiri tima odlučiti učesnke finala, a prvi u bitku za Top 2, večeras, kreću fudbaleri Arsenala i Pari Sen Žermena (21.00, TV Arena 1 Premium).
Ova dva kluba već su igrala jedan protiv drugog, u prvom delu reformisanog UEFA takmičenja, kada je engleski klub slavio s laganih 2:0. Što može da ima neke, ali i nikakve reperkusije na njihovo novo odmeravanje snaga.
"Zaista se radujemo utakmici, daćemo sve od sebe da pobedimo. Gledam igrače u oči i vidim da se raduju tome. Moramo da igramo sa tim načinom razmišljanja i da pustimo sve i damo sve od sebe. Moramo da znamo granice i koliko daleko želimo da idemo...
Trebalo bi da živimo sada, u sadašnjosti. Imamo toliko sreće što smo toliko toga uložili, zaslužili smo to našim radom. Ovo je divan trenutak i treba da uživamo. Istorija je nebitna. Možemo učiti iz nje. Više me zaima sama nedavna prošlost, da budemo bolji sutra", rekao je dan pre trener ostrvskog domaćina Miel Arteta.
Njegov učitelj sa klupe novog (starog) prvaka Francuske, takođe Španac, Luis Enrike, nema nameru da menja iz korena stvari, u odnosu na pomenti poraz od aktuelnog vicešampiona Premijer lige.
"Nema potrebe, zato što već savršeno poznajem Arsenal, već dugo vremena. Već smo se suočili sa njima ove sezone. Kvaliteti i mane koje su nas dovele ovde su iste. Kako njihove, tako i naše.
Želimo da osvojimo sve trofeje igrajući na način na koji igramo, braneći se na način na koji to radimo. Ne postoji savršen tim na svetu, ni mi to nismo", smatra stariji od dvojice stručnjaka.
Njegovi "sveci" su u poslednjem dvomeču LŠ prošli Aston Vilu, uz pobedu (3:1) i poraz bez posledica od premijerligaša (2:3), dok su "tobdžije" ponizile doskorašnjeg vladara Starog kontinenta - madridski Real (3:0, 2:1),
Liga šampiona (polufinale), prvi meč
UTORAK
Arsenal - Pari Sen Žermen (21.00, A1P)
SREDA
Barselona - Inter 21.00 (A1P)
* Revanš mečevi igraju se 6/7. maja
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
07.05.2025 22: 51
Fudbaleri PSŽ dočekaće Arsenal u revanš meču polufinala UEFA Lige šampiona sa početkom od 21.00 čas (Arena 1 Premium).
06.05.2025 15: 45
Fudbaleri PSŽ-a su veoma blizu osvajanja prve titule prvaka Lige šampiona u klupskoj istoriji.
06.05.2025 14: 05
Fudbaleri PSŽ-a sutra od 21.00 časova dočekuju Arsenal u revanš utakmici polufinala Lige šampiona.
02.05.2025 17: 32
PSŽ će imati težak posao odbrane prednosti na "Parku prinčeva", pogotovo nakon saznanja da je Osman Dembele upitan za revanš meč.
pre 1 sat 17: 36
Ovaj transfer je već bio najavljen, a kako se navodi 26-godišnjak će se u Emiratima zadržati do kraja sezone.
pre 2 sata 15: 52
Trener crveno-belih iz Novog Sada zadovoljan startom u drugom delu sezone.
pre 3 sata 15: 21
Krilo Crvene zvezde bi trebalo da ode u Emirate na pozajmicu do kraja sezone.
pre 3 sata 14: 57
OFK Beograd je pobedio Čukarički 2:0 (1:0) u poslednjem meču 22. kola Mozzart Bet Superlige.
Ostavite komentar