pre 15 minuta 14: 13
Treći poraz mladih košarkaša Srbije za težak žreb u osmini finala EP
Košarkaši Srbije do 16 godina porazom od Poljske 70:72 zauzeli su poslednje mesto u Grupi A.
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Fudbaleri Real Madrida su se plasirali u četvrtfinale UEFA Lige šampiona jer su slavili protiv Atletiko Madrida nakon penala 4:2. "Jorgandžije" su nakon 120 minuta pobedile 1:0 i tako nadokandile zaostatak iz prvog gola, ali je "kraljevski klub" bio bolji u penal seriji.
Prošlo je svega 30 sekund i izabranici Čola Simeonea su već nadoknadili minus iz prve utakmice. Odlično otvaranje meča i napad koji nisu očekivali gostujući fudbaleri je krunisao Konor Galager. Englez je naleteo na loptu na petercu i smestio je iza leđa Tiba Kurtoe. "Kraljevski klub" je nakon toga držao loptu nešto više u svom posedu, ali nije stvorio konkretnu priliku za izjednačenje. Šta više, Atletiko je bio bliži drugom golu nego Real prvom. Ipak, na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0.
Činilo se da domaćinu odgovara rezultat, te je Simeone odlučio da se brani u drugom poluvremenu. Ipak, prilikom jednog napada Atletiko Madrida, krenula je kontra Real Madrida. Na kraju je Kilijan Mbape oboren u šesnaestercu i dosuđen je penal za gore. Vinisijus Žunior je preuzeo odgovornost ali je poslao loptu visoko preko gola. Do kraja nije bilo previše šansi, te se otišlo u produžetke.
U prvom produžetku nije bilo previše uzbuđenja i već tada je delovalo da su obe ekipe spremne da odluka o pobendiku padne nakon penala. Kako nije bilo gola ni nakon drugih 15 minuta u produžecima, usledilo je izvođenje jedanaesteraca.
Kilijan Mbape je pogodio prvi penal, a na drugoj strani je isto učinio Aleksander Serlot. Džud Belingem je bio precizan u drugoj seriji za "kraljevski klub", a Hulijan Alvarez za "jorgandžije". Ipak, penal Argentinaca je poništen jer je dodirnuo dva puta loptu prilikom šuta. Federiko Valverde je doneo prednost od 3:1 u penal seriji Real Madridu.
Anhel Korea je vratio nadu domaćim navijačima i smanjio na 3:2. U četvrtoj penal seriji je Jan Oblak odbranio penal Lukasu Vaskezu, ali je Markus Ljorente pogodio prečku. U petoj seriji je Ridiger preuzeo odgovornost i bez problema smestio loptu iza leđa slovenačkog golmana, a Real Madrid poslao u četvrtfinale.
Liga šampiona, osmina finala
UTORAK
Barselona - Benfika 3:1 (3:1)
/Rafinja 11, 42, Jamal 27 - Otamendi 13/
Bajer Leverkuzen - Bajern Minhen 0:2 (0:0)
/Kejn 52, Dejvis 71/
Inter - Fejenord 2:1 (1:1)
/Tiram 8, Čalhanoglu 52 pen - Moder 42 pen/
Liverpul - PSŽ 0:1 (0:1) - penali 1:4
/Dembele 12/
SREDA
Lil - Borusija Dortmund 1:2 (1:0)
/Dejvid 5 - Džan 54pen, Bajer 65/
Arsenal - PSV 2:2 (2:1)
/Zinčenko 6, Rajs 37 - Perišić 18, Driješ 70/
Aston Vila - Klub Briž 3:0 (0:0)
/Asensio 50, 61, Matsen 57/
Atletiko Madrid - Real Madrid 1:0 (1:0) 2:4 nakon penala
/Galager 1/
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
13.03.2025 15: 42
Evropska kuća fudbala najavila je da će preispitati pravilo 14.1.
13.03.2025 13: 13
Više španskih arbitara komentarisalo poništen gol Alvareza u penal seriji protiv Reala.
13.03.2025 11: 23
Trener Real Madrida ne vidi ništa sporno u poništavanju jednog od Atletikovoh golova sa bele tačke.
12.03.2025 23: 10
Fudbaleri Atletiko Madrida dočekuju Real Madrid u revanšu osmine finala Lige šampiona.
pre 21 minut 14: 07
Prema dostupnim informacijama, u saobraćajnoj nezgodi nije bilo povređenih, dok je saobraćaj na putu bio nakratko usporen.
pre 31 minut 13: 57
Marčinjak je tokom meča bio u stalnoj komunikaciji sa svojim pomoćnikom zaduženim za pregled video-snimaka, Tomašem Kviatkovskim. Nakon što su zajednički analizirali spornu situaciju, zaključili su da Mesijev kontakt nije imao intenzitet potreban za disciplinsku kaznu.
pre 1 sat 13: 25
Bivši fudbaler crveno-belih veruje u prolaz svoje ekipe, čime bi bilo na korak od Lige šampiona.
pre 2 sata 12: 24
Ipak, do konačnog dogovora nije došlo. Gvardiola je odlučio da odbije ponudu, a kao glavni razlog naveo je potrebu za odmorom nakon dugog i iscrpljujućeg perioda u Engleskoj.
Ostavite komentar