pre 12 minuta 14: 16
Rasprodate sve ulaznice za Fajnal-for Evrolige
Poslednji kontigent ulaznica za F4 u Atini danas planuo kao i prethodna tri.
Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Pari sen Žermen i Bajern su dva pretendenta za trofej Lige šampiona, ali žreb je hteo da jedan od dva favorita da se nađu u velikom finalu 10. juna na stadionu "Ataturk" u Istanbulu završi takmičenje u osmini finala.
Parižani na neki način plaćaju ceh Mundijalu u Kataru, Lionel Mesi, ovenčan titulom, priključio se tek početkom januara, imao je problema sa povredom mišića. Bio je pod znakom pitanja za današnji susret na "Parku Prinčeva", ali se oporavio, kao i Kilijan Mbape, pa su se obijica našla među pozvanim igačima za meč. Koliko mogu da pruže i da li će moći od početka na teren, zna samo trener Kristof Galtije.
Posle poraza od Monaka u subotu tresla se svlačionica od svađe direktora Luisa Kamposa i Nejmara, ali brazilski as nije u tome video ništa problematično, već samo razmenu mišljenja.
"Posvađam se sa devojkom, pa nastavimo da živimo zajedno. Imali smo raspravu i žao mi je što je sve to izašlo u javnost jer je to interna stvar. Međutim, sve je to bilo u kontekstu pronalaženja rešenja. Mi se svi međusobno poštujemo. Nekad se ne slažemo, ali Pariz mora da pobeđuje u svakom meču i svaki neuspeh nam teško pada. Mi ćemo i danas nastaviti da se maksimalno borimo kao tim. Verujem u uspeh Pariza", istakao je Nejmar na konferenciji pred meč.
Galtije je u svom maniru imao ulogu "dobrog policajca", pa je o celoj situaciji posle Monaka rekao:
"Ponekad morate da pustite frustraciju da izađe iz vas. Svaki igrač je za sebe, različit je i na svoj način iskazuje osećanja. Oni imaju potrebu da kažu šta imaju, mi moramo da slušamo njih, ali i oni moraju da slušaju mene. Razgovaramo, slušam ja njih, oni mene i moramo da izbacimo frustraciju iz nas. Nadam se da smo se dobro pripremili za meč za Bajernom".
Bavarci su došli u Pariz bez sadija Manea, koji nije prošao fitnes test i sačekaće sa povratkom na teren. Trener Julijan Nagelsman je zadovoljan podizanjem forme cele ekipe.
"PSŽ je fantastičan tim, ali u fudbalu je sve moguće. Pretpostavili smo da će oni učiniti sve da Mesi i Mbape budu spremni za meč. Mi možemo Lea da čuvamo samo kao tim, da pokušamo da presečemo distribuciju lopte ka njemu, ali i ka Nejmaru i Mbapeu. Rival ima mnogo talentovanih igrača, ali ja sam uveren da će samo performanse celog tima obiti odlučujuće za ishod. Bićemo hrabri, ovakvi mečevi vam daju ekstra motivaciju da budete najbolji što možete", istakao je Naglesman.
Ova dva tima odigrala su do sada osam mečeva u evrokupovima, Bavarci su slavili pet puta, Parižani tri puta. Sastali su se u finalu Lige šampiona 2020. godine i Bavarci su golom Kingsija Komana iz 59. minuta slavili 1:0.
Liga šampiona, osmina finala
Utorak (14.02)
PSŽ - Bajern 21.00 (TV Arena Premium 1)
Milan - Totenhem 21.00 (TV Arena Premium 2)
Revanši 8. marta
Sreda (15.02)
Borusija D. - Čelsi 21.00 (TV Arena Premium 1)
Briž - Benfika 21.00 (TV Arena Premium 2)
Revanši 7. marta
Utorak (21.02)
Liverpul - Real Madrid 21.00
Ajntraht F. - Napoli 21.00
Revanši 15. marta
Sreda (22. 02)
Lajpcig - Mančester siti 21.00
Inter - Porto 21.00
Revanši 14. marta
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
16.04.2026 14: 30
Napadački trio Bavaraca daleko najproduktivniji na svetu u aktuelnoj sezoni.
15.04.2026 21: 56
Kiksevi golmana, majstorije Gulera, Kejna, laka egezekucija Mbapea obeležili toitalni fudbal u prvih 45 minuta.
14.04.2026 19: 50
Trener Real Madrida veruje u pobedu nad Bajernom i plasmanom u polufinale UEFA Lige šampiona.
13.04.2026 16: 40
Takođe, Oreljen Čuameni nije bio na terenu zbog povrede, već je radio individualni program. Ineče, on zbog suspenzije neće igrati u Minhenu, ali će biti na raspolaganju za naredne utakmice u domaćem prvenstvu.
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 17h
pre 1 sat 13: 05
Ferencvaroš izgubio derbi od Đera i po svemu sudeći neće biti prvak Mađarske, ali Rendžers i Šahthor objektivno mogu do titula u Škotskoj, odnosno Ukrajini.
pre 2 sata 11: 41
Navodno, žele da ga zadrže još jednu sezonu, pa da tek onda ponovo sednu za sto, dok defanzivac želi saradnju na dve godine.
pre 5 sati 09: 10
Španac je osetio jak bol u predelu preopne zbog čega je u 88. minutu napustio meč protiv Arsenala.
pre 6 sati 08: 19
Pobednik je odlučen sa penala u nadoknadi prvog poluvremena golom Paredesa.
Ostavite komentar