pre 38 minuta 02: 59
(UŽIVO) Denver vodi na kraju prve deonice: Jokić deli, Marej ne promašuje
Denver Nagetsi dočekuju ekipu Dalas Meveriksa, uz uživo prenos na Arena Premium 1 kanalu.
Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Bajern je prvi put posle 11 godina izgubio titulu prvaka Nemačke. Čestitali su "farmaceutima" iz Leverkuzena na zasluženom slavlju pet kola pre kraja Bundeslige i okrenuli se najvažnijem meču u sred aprila - revanšu protiv Arsenala u četvrtfinalu UEFA Lige šampiona.
Tih 2:2 sa "Emirata", uz određenu gorčinu zbog nekih sudijskih odluka, Bavarci su željni da pretoče u polufinale gde bi ih očekivao pobednik duela između Mančester sitija i Real Madrida.
"Moramo da damo sve od sebe. Moramo da imamo strast i taktičku disciplinu kao u prvoj utakmici. Zaista žarko želimo pobedu i zato je ekstremno važno da navijači to prepoznaju i da nas 'guraju' kroz meč 90 minuta. Moraćemo da odigramo ekstra kvalitetno da bismo dobili ovakav Arsenal", istakao je trener Tomas Tuhel.
Iskustvo je na strani Bajerna, ali...
"To iskustvo je samo mala početna prednost u ovakvom takmičenju. Ali, da bi se ono pretvorilo u odlučujući segment moramo da prikažemo top performancu. Imamo veliku šansu da se plasiramo u polufinale UEFA Lige šampiona, ali za to nam je potreban perfektan, ma savršen meč. Spremni smo da stavimo sve na teren za uspeh", uveravao je odlazeći trener Bavaraca.
Hari Kejn trese nemilice mreže i u Bajernu, 39 na 39 mečeva. Pogodio je sa bele tačke na "Emiratima", nada se da će uz pomoć navijača njegov tim prebroditi Arsenal.
"Imamo veliku priliku da uz pomoć navijača ostavimo sezonu 'živom'. Imamo mnogo iskusniji tim, igrače koji su igrali ovako velike mečeve i znaju kako se osvajaju trofeji. Uz izuzetnu atmosferu, koju znaju da naprave naši navijači, verujem da možemo da prođemo dalje. Naučili smo određene lekcije iz prvog meča. Branili smo se odlično, Arsenal nam nije stvorio mnogo prilika i nadam se da ćemo sutra bolje kontrolisati meč, što radimo na svom terenu, i proći među četiri najbolje ekipe u Ligi šampiona. Bićemo i oprezni, ali kao tim možemo mnogo. Ako smo mogli do dobrog rezultata u Londonu, možemo i u Minhenu", jasan je Kejn.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
22.01.2026 09: 05
Prva faza elitnog fudbalskog takmičenja ispunila sva očekivanja.
27.11.2025 23: 30
Uprkos porazu, Nemac smatra da su Parižani bili nezgodniji...
26.11.2025 22: 54
Londonski klub je godinama bio redovna mušterija Bavarcima, ali ekipa Mikela Artete je večeras slavila 3:1 (1:1) u petom kolu UEFA Lige šampiona.
25.11.2025 22: 22
Engleski golgeter ističe da nije imao kontakte ni sa jednim klubom, a Bavarci veruju da će pre sa njim produžiti ugovor nego li da će sa njim rastati.
pre 4 sata 22: 52
Višestruki šampion sveta prednjači u jednoj zanimljivoj statističkoj koloni.
pre 5 sati 22: 17
Ostalo je dovoljno vremena za izbor igrača za ovogodišnje Svetsko prvenstvo u fudbalu.
pre 6 sati 21: 04
Okončana je velelepna manifestacija...
pre 7 sati 20: 06
Crno-beli su pobedili nakon izvođenja jedanaesteraca...
Ostavite komentar