pre 15 minuta 18: 00
(UŽIVO) Nemačka - Kurasao: Na golu "srpski zet", a pred njim teška artiljerija
Pratite uživo početak programa četvrtog dana Svetskog prvenstva!
Tanjug/AP PHoto/Mads Claus Rasmussen/Ritzau Scanpix
Trijumfom od 3:1 u Kopenhagenu, fudbaleri Mančester sitija praktično su već obezbedili prolazak u četvrtfinale Lige šampiona i to na svom stadionu samo treba da overe.
Aktuelnog šampiona Engleske i osvajača Lige šampiona u nedelju očekuje veliki derbi Premijer lige protiv vodećeg Liverpula, pa nije isključeno da će trener Pep Gvardiola na meču protiv Danaca odmarati neke od ključnih igrača.
Igrači tima sa "Etihda", s drugw strane, imaju u večerašnjem duelu veliki motiv da trijufuju, jer bi eventualnom pobedom postali tek treći tim u istoriji elitnog evropskog takmičenja koji je ostvario 10 ili više uzastopnih pobeda, a to su do sada učinili samo Real Madrid i Bajern Minhen.
"Onako kako smso odigrali u Danskoj, treba da odigramo i večeras pred našim navijačima. Kopenhagen je organizovan tim, koji ume da igra na reuzultat i ne možemo da se opustimo nijendog trenutka, mada smo sveni da smo jako blizu plasmana u narednu rundu takmičenja. Respektujemo rivala i maksimalno fokusirani ulazimo u ovaj duel", rekao je Gvardiola.
Danski tim tek drugi put u istoriji igra eliminacionu fazu Lige šampiona, poslednji put je kao gost u elitnom evropskom takmičenju slavio još davne 2016. godine, a nikada u nije pobedio neki engleski tim na Ostrvu.
Sve su to ukazuje da je Mančester siti veliki favorit na ovom sursretu, pa od te konstatacije ne beži ni trener gostiju, Jakob Nesturp.
"Imamo minus i igramo protiv najboljeg tima na svetu: proći Siti je skoro pa nemoguće. Ali, videli smo Siti na Parkenu prošle sezone gde su pali 35 minuta, a jedna situacija, gol može da promeni dinamiku meča. Mi ćemo gledati da iskoristimo takav momenat ako nam se pruži. Ako budemo imali sreće, a svaki meč uđe u fazu "gore-dole", možda možemo da ga uvedemo da bude zanimljiv. Mi ćemo dati sve da odigramo najbolje što možemo", rekao je Nestrup na pres konferenciji.
Meč na stadionu "Etihad" počinje u 21.00 čas, a direktan prenos je obezbeđen na kanalu TV Arena 2 Premium.
Liga šampiona, osmina finala revanši
utorak
(0:1) Bajern - Lacio 3:0 (2:0)
/Kejn 38, 66, Miler 45+2/
(0:2) Real Sosijedad - PSŽ 0:2 (0:1)
/Merino 89 - Mbape 15, 56/
sreda
(1:0) Real Madrid - Lajpcig 21.00 (TV Arena 1 Premium)
(3:1) Mančester siti - Kopenhagen 21.00 (TV Arena 2 Premium)
utorak, 12. mart
(1:1) Barselona - Napoli 21.00
(0:1) Arsenal - Porto 21.00
sreda, 13. mart
(0:1) Atletiko M. - Inter 21.00
(1:1) Borusija D. - PSV 21.00
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
11.03.2025 21: 05
"Samo kada je osvojio Ligu šampiona sa Sitijem nije pravio taktičke ludosti. Svih ostalih godina u Mančesteru i prethodno u Bajernu, uvek je otežavao timu u odlučujućim mečevima, jer je želeo da se služi novim taktičkim izumima i da tako sebe izbaci u prvi plan, u ulogu protagoniste", rekao je Italijan.
20.02.2025 09: 13
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije, Bent Dal, ističe važnost predstojećeg martovskog okupljanja nacionalnog tima koji će poslužiti kao početak priprema za izazove koji predstoje, uključujući utakmice protiv Severne Makedonije i pripreme za dvomeč sa Slovenijom.
20.02.2025 08: 47
Eliminacijom od Reala u šesnaestini finala Lige šampiona Pep Gvardiola je došao u situaciju da prvi put u karijeri ne igra elitno evropsko takmičenje na proleće. Uz to, poraz od aktuelnog šampiona Evrope je 13. za engleski tim u ovoj sezoni i to je najveći broj neuspeha za španskog trenera u toku takmičarkske godine ikada.
05.03.2024 22: 46
Trener Kopenhagena Jakob Nestruop smatra da bi prolazak njegovog tima protiv Mančester sitija bilo čudo.
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 12h
pre 40 minuta 17: 35
Svetozar Mijailović započeo je i zvanično četvrti mandat na mestu predsednika FK Crvena zvezda
pre 2 sata 16: 00
Novosađani se pripremaju na Zlatiboru za sezonu u kojoj žele da ostvare zapažene rezultate na evro sceni
pre 2 sata 15: 42
Generalni direktor Crvene zvezde istakao je da sledi kompletna rekonstrukcija stadiona "Rajko Mitić"
pre 3 sata 14: 53
Fudbalski klub Crvena zvezda održao je redovnu, treću sednicu Skupštine kluba na kojoj je detaljno izneto šta je urađeno u prethodnom periodu i kakvi su planovi za budućnost
Ostavite komentar