Osimen pečatirao istorijski prolazak Napolija u četvrtfinale elitnog takmičenja

15.03.2023 22:51
Osimen pečatirao istorijski prolazak Napolija u četvrtfinale elitnog takmičenja Tanjug/(AP Photo/Gregorio Borgia)

Napoli ispisuje zlatne stranice svoje istorije, hita ka trećoj tituli prvaka Italije, a prvi put se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona. Posle pobede u Frankfurtu od 2:0, sjajna ekipa Lućana Spaletija nadigrala je i pobedila Ajntraht i na stadionu "Dijego Armando Maradona" 3:0 (1:0), pa će u petak s nestrpljenjem čekati rivala u četvrtfinalu.

Napolitanci su još u Frankfurtu pokazali da su kvalitetniji od Ajntrahta, a na svom stadionu "Dijego Armando Maradona" želeli su navijačima da prirede još jednu feštu i uspeli su u tome. I igrali su domaćini nadahnuto, golman gostiju Kevin Trap je uspevao da odoli velikim naletima sve do nadoknade vremena. Politano nije uspeo da ga nadmudri u drugom minutu, Osimenu je skinuo "jedan na jedan" u 16, Kviči Kvaratskeliji je odbranio dva zicera (19, 43), ali peti udarac nije.

Politano je u smiraju prvog dela dobro centrirao sa desne strane, Osimen je skočio "u visinu Vezuva" i glavom poslao sjajnu parabolu u sam gornji ugao. Majrstorija za kraj prvog dela, za oduševljenje navijača, ali i nagrada za prikazanu igru.

Svirali su fudbalsku "serenadu" igrači domaćina i u nastavku, a posle odlične akcije i pasa Đovanija Di Lorenca, Viktor Osimen nije propustio da postigne 23. gol u sezoni, a četvrti u Ligi šampiona. Pocredio je Nigerijac šaku prilikom pada, ali je nastavio da igra.

Nije tu mukama Nemaca bio kraj, Sov je oborio Zjelinskog, a Poljak je mirno realizovao penal i nastavio da razgaljuje navijače u Napulju. Do kraja Nemci nisu uspeli ni počasni gol da postignu.

Napoli - Ajntraht 3:0 (1:0)

Stadion: Dijego Armando Maradona
Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)
Strelac: Osimen u 45+2 i 53, Zjelinski u 64. minutu iz penala.

Napoli: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Kim (od 67. Huan), Rui - Angisa, Lobotka, Zjelinski (od 74. Ndombele) - Politano (od 67. Lozano), Osimen (od 81. Simeone), Kvaratskelija (od 74. Elmaz).

Ajntraht: Trap - Tuta, Buta, Ndika - Knauf (od 62. Alidu), Rode (od 74. Jakić), Sov, Lenc (od 67. Maks) - Kamada, Gece - Bore.