Erling Haland na poluvremenu protiv Lajpciga oborio dva rekorda

14.03.2023 21:55
Erling Haland na poluvremenu protiv Lajpciga oborio dva rekorda Tanjug/Nick Potts/PA via AP

U revanš meču osmine finala Lige šampiona Mančester siti vodi protiv Lajpciga rezultatom 3:0, sudbinu gostiju zapečatio je napadač Erling Haland  het-trikom u prvih 45 minuta. Norvežanin je time svom timu otvorio put ka plasmanu među osam najboljih uz dva rekorda.

Kada je dva puta matirao odbranu gostiju u periodu od 22. do 24. minuta postao je namlađi igrač u istoriji Lige šampiona koji jestigao do 30. pogotka u ovom takmičenju. Golegerski učinak upotpunio je u finišu poluvremena.

Sa 22 godine i 236 dana iza sebe je ostavio Mesija (23 godiona, 131 dan),Raula (24 godina, 91 dan/ Benzemu (25 godina, 105 dana)...

Takođe, Haland je do tog učinka stigao na samo 25 odigranih mečeva, čime je stigao na sam vrh golgeterske liste. Pretekao je Van Nistelroja lome je trebalo 34 mečeva, kao i Levandovskog (46) Mesija (48), Nejmara (49)...