(KRAJ) Crvena zvezda - Mančester siti 2:3: Crveno-beli se kasno probudili

13.12.2023 20:41
Duel Gelora Kange i Matea Kovačića MN Press
Duel Gelora Kange i Matea Kovačića

Crvena zvezda se u Bernu oprostila do proleća u Evropi, ali večeras na stadionu "Rajko Mitić" (18.45, TV Arena 1 Premium) želi protiv aktulenog vladara Mančester sitija da se uz što bolji utisak, možda i iznenađenje oprosti od UEFA Lige šampiona.

Poslednje mesto u "G" grupi nije ono čemu su se nadali u redovima srpskog prvaka, ali ostaje im duel sa Mančester sitijem za čast, ugled i borbu za bolji rejting na UEFA rang listi. I nešto novca...

Trener Barak Bahar nije mogao da računa na Mirka Ivanića, ali se odlučio za tim, sa pojačanim veznim redom i sa samom jednim bonusom (Nedeljković).

Ni Mančester siti nije stigao u Beograd sa najjačim sastavom jer su zbog povreda u Engleskoj ostali Elring Halanad i Žeremi Doku, kao i još uvek povređenim Kevinom de Brujneom. Međutim, menadžer Pep Gvardiola duel shvata najozbiljnije moguće, u samoj izjavi pred meč je istakaoa da je prvak Evrope na "Marakanu" došao da odbrani "ono što su do sada uradili", a osvojili su svih 15 bodova i ubedljivo su prvi u grupi "G" UEFA Ligi šampiona. Međurim, na teren je poslao jedan "rezervni tim", sa mladim igračima Rikom Luisom, Hamiltonom i Bobom.

Crvena zvezda - Mančester siti 2:3 (0:1)

Stadion: Rajko Mitić.
​Sudija: Alijar Agajev (Azerbejdžan).
Strelci: Hvang u 75. i Katai u 90+1. za Crvenu zvezdu,  a Hamilton u 19, Bob u 62. i Filips u 85. minutu iz penala za Siti.

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Điga, Dragović, Spajić (od 65. Rodić) - Nedeljković (od 78. Kabić), Mijailović, Kanga (od 57. Katai), Hvang, Olajinka (od 57. Lučić) - Bukari, Ndjaje (od 57. Mijatović).

MANČESTER SITI: Ortega - Luis, Stons (od 86. Ake), Akanđi, Serhio Gomez - Kovačić (od 76. Susoho), Filips - Hamilton, Mateus Nunes (od 83. Bernardo Silva), Griliš (od 46. Foden) - Bob.

13.12.2023. 20:35

90+1. minut: GOOOL! Zvezda smanjuje na 2:3, strelac Katai

Zvezda se opet vraća, posle kornera Hvanga glavom je pogodak postigao Aleksandar Katai.

13.12.2023. 20:32

88. minut: Mijatović sa dva metra pogađa stativu

Mijatović je sa dva metra pogodio stativu, ali je sudija Agajev čekao da vidi potencijalni penal za domaćina. Ipak, pre toga je bio ofsajd.

13.12.2023. 20:29

85. minut: GOOOL! Siti vodi 1:3, strelac Filips sa penala

Siti vodi 1:3, strelac Filips sa penala.

13.12.2023. 20:28

84. minut: Penal za Siti, Điga srušio Hamiltona

Siti je ponovo "zaključao" loptu, čuvaju posed a time i rezultat, a Điga je bespotrebno napravio penal nad Hamiltonom.

13.12.2023. 20:21

75. minut: GOOOL! Crvena zvezda smanjuje na 1:2, strelac Hvang

Zvezda se vraća u igru, Bukari je odlično uposlio Hvanga koji je iskosa sa leve strane matirao Ortegu.

13.12.2023. 20:14

70. minut: Mijatović pogađa stativu

Dobru kontru nije uspela Zvezda da realizuje. Bukari je uposlio Jovana Mijatovića koji je izdržao duel i pogodio samo stativu.

13.12.2023. 20:08

62. minut: GOOOL! Siti vodi 0:2, strelac Oskar Bob

Prošetao se Bob kroz odbranu Zvezde, pa sa desetak metara pored Mijailovića poslao loptu u mrežu.

13.12.2023. 20:03

60. minut: Bahar na teren poslao Kataija, Lučića i Mijatovića

Zvezda je mnogo agresivnija i čini se bolji rival u prvih 15 minuta nastavka. Bahar je na teren poslao Kataija, Lučića i Mijatovića da pokuša da strigne do izjednačenja.

13.12.2023. 19:55

51. minut: Ortega brani udarce Ndjaja, pa Kange

Golman Sitija Ortega za 60 sekundi odbranio je udarce Ndjajea sa pet metara, pa Kange sa distance.

13.12.2023. 19:54

50. minut: Dva minuta prekida zbog povrede Mateusa Nunesa.

U pokušaju da loptu zahvati makazicama nezgodno je pao na rame.

13.12.2023. 19:52

48. minut: Ponovo preti Hamilton

Ponovo pšreti Hamilton, šutirao je sa leve strane tik pored gola.

13.12.2023. 19:48

Počelo je drugo poluvreme, Foden zamenio Griliša

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena u sastavu Zvezde, Foden je zamenio Griliša kod gostiju.

13.12.2023. 19:31

45+1. minut: kraj prvog dela, Siti zasluženo vodi

Kraj prvog dela, vodi Siti zasluženo jer je dominirao i u ovom sastavu, a Hamilton je pogodio iz prve prilike.

13.12.2023. 19:28

43. minut: Siti se sve pita i u Beogradu

Ništa se ne menja na stadion u Crvene zvezde. Gosti drže loptu (70 modsto), opasni su kad god im Zvezda to dozvoli ispadanjem veznog reda, ali i dalje je 0:1. Olanjinka je pokušao sa 15 metara da ugorzi Ortegu, ali taj udarac je bio lak plen za golmana Sitija.

13.12.2023. 19:22

35. minut: Siti pleše i ne dozvoljava Zvezdi da ih ugrožava

Siti čuva posed, ima prednost, i traži nove pukotine u odbrani Zvezde. Srpski prvak pokušava da ugoržava rivala samo kroz tranziciju, ali pred Ortegom su Stons i Akanđi koji sve te pokušaje uspevaju da amortizuju.

13.12.2023. 19:13

26. minut: Nedeljković umalo da izjednači

Prvi dobar ofanzivni pokušaj Crvene zvezde. Nedeljković je na desnoj strani napravuio dobar dribling, ostavio sebi prostor i sa 14 metara levom nogom šutirao tik iznad prečke.

13.12.2023. 19:06

19. minut: GOOOL! Vodi Siti 0:1, strelac Hamilton

Dobio je Hamilton loptu na desnoj strani, driblingok se oslobodio Dragovića i matirao Glazera. Debitntski pogodak mladog ofanzivca Sitija.

13.12.2023. 19:00

15. minut: Zvezda došla do daha, ali bezopasna

Zvezda je uspela da dođe do lopte i da je sačuva, ali ne uspevaju za sada da prebace poslendju liniju gostiju i uposle Osmana Bukarija.

13.12.2023. 18:59

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gleda meč na "Marakani"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gleda meč na "Marakani" iz lože u društvu prvog čoveka Mančester sitija Kaldona Al Mubaraka.

13.12.2023. 18:50

5. minut: Dominacija Engleza od starta

Siti mirno čuva loptu protiv Zvezdinog presinga, Serhio Gomez je protutnjao po levoj strani, ali je izostao bolji završni pas. Bez obzira na mlad sastav, Englezi dominiraju u uvodnim minutima.

13.12.2023. 18:45

Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić"

Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić". Puni se stadion još uvek, na tribinama će biti oko 45.000 ljudi.

13.12.2023. 18:19

Mančester juri i klupski rekord na "Marakani"

Mančester Siti nikada nije grupnu fazu završio sa maksimalnih 18 bodova (u sezoni 2020/2021 osvojio 16), a žele i da produže niz od 19 evropskih utakmica bez poraza što je već sada rekord nekog engleskog kluba. Poslednji meč izgubili su u polufinalu sezone 2021/2022 od Reala i to u produžetku – 1:3.

13.12.2023. 18:15

Ranko Stojić: Žao mi je što Zvezda nije remizirala u Bernu

Ranko Stojić, stručni konsultant TV Arena sport, je u emisiji Studio prokomentarisao i sastav Mančester sitija.

"Žao mi je pto Crvena zvezda nije osvojila bod u Bernu, jer mislim da Pep Gvardiola ne bi promenio odluku o sastavu tima. Ima Siti mnogo zahtevne mečeve u narednom periodu i morao je da odmori neke ključne igrače", istakao je Stojić.

13.12.2023. 18:02

Barak Bahar: Moramo da unapredimo našu igru

Trener Barak Bahar je za TV Arena sport na 45 minuta pre početka bio veoma raspoložen.

"Dobra je atmosfera, očekujem dobru utakmicu. Nadam se da će biti prilika i da ćemo ostvariti dobar rezultat. Mančester siti se već plasirao i moramo uživati u ovoj utakmici", istakao je Bahar.

Biće potrebno da Zvezda večeras podigne nivo igre.

"Moramo da unapredimo našu igru. Protiv Lajpciga smo imali previše respekta. Igramo protiv veoma dobrih igrača, ali moramo ostati dosledni našoj igri".

Siti je bez veoma važnih igrača večeras.