pre 8 minuta 17: 24
Mrkela: Fokus na večitom derbiju, pa tek onda spektakl sa Seltikom
Sportski direktor Crvene zvezde govorio o predstojećim izazovima kluba u narednih sedam dana.
Antoan Grizman već je prošao vrhunac karijere, ali 32-godišnji napadač i(li) ofanzivni vezista ima i dalje dovoljno motiva da vredno trenira i igra sa Atletikom. I više od toga, francuski fudbaler tvrdi da još savladava takne svog posla.
Recimo, u adaptiranju na nešto povučeniju ulogu na terenu i delovanje po krilu pomoglo mu je praćenje tuđih igara. Neko bi rekao da znalac s tolikom kilometražom lako savlađuje nove izazove, a ono...
"Na kraju, to je mesto na kome moraš da kradeš lopte, asistiraš, da prinosiš loptu… Sve što treba da uradim – tu sam. Da li napad, da li veza, radim ono što bi trebalo da se radi. Učim gledajući mnogo fudbala na TV-u. Sve što treba za klub i Čola… Moraš da učiš. Pokupiš neke trikove ostalih igrača. Uvek možeš da budeš bolji".
I sledeća njegova izjava mogla bi da bude poučna za mlađe naraštaje, jer je Grizman na vrlo jasan način objasnio zašto Atletikovih 6:0 protiv Seltika, u sinoćnjem meču 4. kola Lige šampiona, nije puko "gaženje" rivala.
"To je poštovanje. Kada pokušavaš da igraš, uradiš koliko je moguće, a ne da se glupiraš, proturaš im kroz noge i takve stvari. Moraš da nastaviš da igraš kao da je 0:0. Rezervisti su to uradili sjajno, Anhelito Korea je bio odličan, mora da nastavi ovako, jer već u subotu imamo važnu utakmicu", rekao je Grizman posle slavlja protiv (od 23. minuta) brojčano slabijeg Seltika i najubedljivije Atletikove pobede ikada u Ligi šampiona.
A u susret novoj rundi prvenstva Španije, jer Madriđane već 12. novembra čeka meč sa Viljarealom.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
12.02.2025 23: 00
Fudbaleri Bajerna su savladali Seltik 2:1 (1:0) u prvoj utakmici plej-ofa za osminu finala Lige šampiona.
15.12.2024 10: 25
"Jorgandžije" dočukuju Hetafe (14.00, TV Arena 3 Premium) u 17. kolu Primere La Lige.
30.09.2024 11: 37
As Atletiko Madrida odlučio da prkeine internacionalnu karijeru posle 137 mečeva za "trikolore".
26.07.2024 17: 41
Fudbaler Atletiko Madrida je velika želja američke ekipe.
pre 9 minuta 17: 24
Sportski direktor Crvene zvezde govorio o predstojećim izazovima kluba u narednih sedam dana.
pre 32 minuta 17: 01
Portugalski trener i portugalski klupski velikan nastavljaju tamo gde su stali 2000. godine.
pre 1 sat 16: 06
Disciplinska komisija će konačnu odluku doneti do petka 19. septembra.
pre 2 sata 14: 36
Trener Reala jasno poručio igračima šta ih čeka ako se nastavi sa lošim trendom.
Ostavite komentar