
pre 9 minuta 12: 09
Raskid saradnje i pored titule: Andrea Trinkijeri više nije trener Žalgirisa
U jeku proslave titule prvaka Litvanije dolazi do promena u Kaunasu.
Seniorska ženska fudbalska reprezentacija Srbije, korak po korak, sve je bliža promociji u A diviziji Lige nacija, a večerašnja pobeda nad Belorusijom, na neutralnom "bojištu" u Novari, učvrstila joj je lidersku poziciju u Grupi 3 druge po jačini divizije UEFA takmičenja - 0:3 (0:1).
"Orlice" su maltene celo prvo poluvreme provele na polovini terena nominalnog domaćina u italijanskom gradu, očigledno rešene da nadoknade propušteno iz beogradskog remija sa istim rivalkama. Bile su ofanzivne, agresivne, konkretne i vrlo uporne da što pre probiju beloruski bedem.
I nagrađene su za svoj veliki trud, a Nini Matejić je pripala čast da materijalizuje razliku u kvalitetu. Usput, još jednom potvrdivši ličnu klasu, jer je posle asistencije Jelene Čanković, efektnom fintom, izbacila čuvarku iz ležišta, pa preciznim šutem zatresla mrežu u 24. minutu.
Mogla je centarforka Crvene zvezde da duplira svoj "poenterski" učinak do pauze, ali joj se drugi put nije dalo da matira iskusnu Ekaterinu Miklaševič i ponovo pokaže zbog čega je srpski Savez baš njoj dodelio Zlatnu loptu za 2024. godinu, a Evropa joj se divila kao najefikasnijoj igračici omladinskog EURO 2024.
Ni drugi izlazak iz svlačionica nije promenio odnos snaga, jer su izabranice Lidije Stojkanović nstavile da jurišaju na gol protivnica. I ponovo je Matejićeva bila najbliža listi strelaca. Dok Alegra Poljak nije zatresla stativu u 68. minutu. A, onda je Miljana Ivanović iz London sitija, posle samo 10 minuta u igri, niskim udarcem u suprotni ugao gola zapečatila sudbinu Beloruskinja (76).
Ni to nije bio dovoljan razlog da devojke u belim dresovima uspore, zastanu, prištede snagu za klupske obaveze... Bez milosti su nastavile da "gaze" već poraženu selekciju bivše sovjeteske republike, da bi Matejićeva golčinom u nadoknadi vremena (90+2), nožnim šutem iz vazduha, prizvala gomilu ponuda inostranih kupaca u skorijoj budućnosti.
Pre večerašnjeg slavlja na Apeninima, naše motivisane i borbene dame su još savladale Finsku kod kuće (1:0) i Mađarsku u gostima (0:1), a priliku da pojačaju taj bilans imaće 30. maja i 3. juna, u revanš duelima sa te dve selekcije. Obodrene podatkom da za 360 minuta nisu primile nijedan pogodak.
UEFA Liga nacija, B divizija
Grupa 3, 4. kolo
Finska - Mađarska 3:0 (2:0)
/Koivisto 18, Salstrom 39, Fransi 88/
Belorusija - Srbija 0:3 (0:1)
/Matejić 24, 90+2, Ivanović 76/
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
Porodica Buss pristala je da proda većinski udeo Marku Walteru, navode obavešteni izvori.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
21.02.2025 10: 19
Ženska fudbalska reprezentacija naše zemlje počinje novi takmičarski ciklus, na terenu u nacionalnom trening centru.
27.02.2024 09: 19
Najbolja ženska fudbalska reprezentacija Srbije gostuje u Rejkaviku adekvatnoj reprezetaciji Islanda u susretu posle kojeg će se znati koja od dve ekpe će nardne godine nastupati u A diviziji Lige nacija.
20.02.2024 17: 32
Selektor ženske fudbalske reprezentacije Srbije veruje da je moguće probiti se u elitnu diviziju takmičenja.
16.01.2024 16: 30
Ženska srpska fudbalska reprezentacija dobila prepreku u borbi za mesto u najvišem rangu takmičenja.
YouTube
pre 3d
YouTube
pre 4d
pre 1 sat 11: 14
Sudija meča Real Madrida i Pačuke primenio pooštrena pravila u slučaju incidenata sa rasističkom konotacijom.
pre 1 sat 11: 06
Velike vrućine tokom odigravanja utakmica Svetkog prvenstva za klubove u Sjedinjemim Američkim Državama su nešto na šta niko nije mogao da tiče, ali na stanje terena na kojima se mečevi igraju i te kako jeste i to je ono što smeta zvezdi Real Madrida, Džudu Belingemu.
pre 2 sata 10: 16
Nekadašnji kapiten kluba iz Humske staje na gol superligaša iz Kragujevca.
pre 3 sata 08: 50
Ekipa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, pod vođstvom srpskog trenera, naprimala se golova tokom Svetskog klupskog prvenstva.
Ostavite komentar