UEFA Liga konferencije

(VIDEO) Epski prolaz Olimpijakosa u Bačkoj Topoli: Makabi pregažen sa 6:1 za plasman u četvrtfinale UEFA Liga konferencije

14.03.2024 23:37
Danijel Podense je briljirao u Bačkoj Topoli Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic
Danijel Podense je briljirao u Bačkoj Topoli

Olimpijakosu je treće gosotvanje u Srbiji ove sezone donelo veliku radost i zadovoljstvo jer su uspeli da naprave podvig i pobedom nad Makabijem iz Tel Aviva od 6:1 (4:1, 3:0) posle produžetaka i prođu u četvrtfinale UEFA Lige konferencije. Uspeli su posle 90 minuta da izjednače skor iz Atine (4:1), a onda su Stevan Jovetić i El Arabi u produžecima doneli prolaz među osam najboljih.

Olimpijakos se nije baš dobro proveo u Bačkoj Topoli na gosotvanu TSC-u jer je imao 2:0, a na kraju je bilo 2:2. Novi dolazak u Vojvodinu imao je pred sobom možda i nemoguću misiju posle poraza do Makabija iz Tel Aviva od 4:1 u Atini.

Ali, Danijel Podense je još jednom pokazao moć, postigao je gol u 10. minutu, a zatim asistirao Fortunisu (36), pa El Kabiju (45+4) za 0:3 na poluvremenu. Prednost Izraelaca je bila dostignuta već posle prvih 45 minuta!

Kada je Zahavi iskoristio penal za Makabi, gosti se nisu demoralisali. El Kabi je doneo produžetke, a Stevan Jovetić i El Arabi u dodatnih 30 minuta i veliki prolaz.

Ajaks nije više respektabilan tim, Aston Vila je na "Vila Parku" pojela goste iz Amsterdama i pobedom od 4:0 obezbedila plasman u četvrtfinale. Oli Votkins je otvorio seriju pogodaka, Bejli je udvostručio, a kada su gosti ostali sa igračem manje (Mansverk 66) za domaćina je sve čpostalo rutina.

Slična je priča bila u Brižu, gde je Skov Olsen pogurao belgijski klub do ubedljive pobede nad Moldeom i plasman u dalju rundu. Lil je ceo posao oko prolaska u drugu rundu obezbedio uj Austriji u prvom meču.

Među osam najuspešnijih plasirali su se: Fenerbahče, Fiorentina, PAOK, Viktorija Plzenj, Aston Vila, Briž, Lil i Olimpijakos.

Žreb za četvrtfinala i polufinala UEFA Lige konferencije obaviće se u petak u Nionu od 14.00 časova. Žreb je otvoren nema povašćenih niti ograničenja. Četvrtfinalni mečevi su na programu 11. i 18. aprila, a polufinala 2. i 9. maja. Finale se igra 29. maja u Atini na stadionu AEK-a.