UEFA Liga konferencije

Aston Vila i Ajaks bez golova, ali s po jednim crvenim kartonom u međusobnom duelu: Molde bliži od Briža ostanku u Ligi konferencije

07.03.2024 20:42
detalj s meča Ajaksa i Aston Vile Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
detalj s meča Ajaksa i Aston Vile

Ajaks i Aston Vila nisu za 90 i kusur minuta smislili način da daju gol jedan drugom, pa revanš dočekuju s nulom i s po jednim igračem manje u rosteru, jer su utakmicu u Amsterdamu završili s obostranim crvenim kartonima - 0:0, dok je Molde dao gol više od Briža - 2:1 (1:0) i nešto je bliži prolasku u osminu finala Liga konferencije.

U norveškom derbiju bivših evropskih šampiona, domaći "kopljanici" su vukli konce tokom većeg dela meča, a to što je Emilijano Martinez, među stativama gostiju iz Engleske, imao pune ruke posla i bio glavna figura duela preslaba je uteha za navijače kluba iz "zemlje lala".

Kolač slave, ali onaj negatvni "pojeli" su isključeni igrači. Po jedan iz redova obe ekipe. U 83. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je defanzivac gostiju Ezri Konsa, a tri minuta kasnije u svlačionicu je ranije morao i Tristan Goije.

U Norveškoj je bilo daleko sadržajnije, Molde je bio sigurniji i konkretniji u oba poluvremena, ali je na kraju morao u nadoknadi vremena da spašava već viđenu pobedu. Stenevik je u 43. minutu trasirao put ka obećavajućoj zalihi za drugi susret, De Kujper je iz penala uneo potpunu neizvesnost, a onda je Gulbrandsen, ipak, sačuvao stečeno (90+2).