Dinamo iz Zagreba izbacio Real Betis, Ajaks posle produžetaka savladao Bode Glimt

Autor: Kosta Simetić

22.02.2024 20:48
slavlje fudbalera Dinama iz Zareba Profimedia
slavlje fudbalera Dinama iz Zareba

Fudbaleri Dinama iz Zagreba potrvdili su iznenađenje i iz Lige konferencije izbacili Real Betis - 1:1 (0:1).

Naime, hrvatski klub je u prvom meču plej-ofa za osminu finala nadigrao u Španiji Betis minimalnim rezultatom, te je pred ovaj meč bio u veoma dobroj poziciji.

Izabranici Manuela Pelegrinija poveli su u 38. minutu kada je posle centaršuta Aitora Rubijala gol postigao Sedrik Bakambu.

Dinamo je potom zaigrao malo otvorenije i u 69. minitu izjednačenje je doneo Takuro Kaneko. Do kraja meča Betis nije uspeo da postigne gol, te će sada morati da se okrene obavezama u domaćem šampionatu.

U drugom meču sastav Serveta izbacio je Ludogorec i to na gostujućem terenu - 1:0 (1:0).

Susret pre sedam dana u švajcarskoj okončan je bez golova, a heroj Serveta je Timoti Konat, koji je u 6. miutu pogodio za slavlje gostiju.

Pravo ludilo viđeno je u Norveškoj, gde su Bodo Glimt i Ajaks igrali produžetke, a za holandski tim je u 114. minutu pobedonosni gol postigao Kenet Tejlor.