Liga konferencije: Ajaks izvukoa živu glavu, Dinamo iz penala bolji od Betisa

15.02.2024 23:05
Fudbaleri Ajaksa i Bodo Glimta Tanjug/AP Photo/Patrick Post
Fudbaleri Ajaksa i Bodo Glimta

Fudbaleri Ajaksa i Bodo Glimta remizirali su 2:2 (0:1) u prvom meču plej-ofa osmine finala UEFA Lige konferencije.

Iako je Ajaks tokom čitavog meča imao inicijativu i napadao, Bodo Glimt je strpljivo čekao svoje prilike, i kada su one došle, iskoristio ih. Prvo je u 16. minutu Albert Gronbek zatresao mrežu velikana iz Amsterdama, a onda je ponovo bio strelac u 63. minutu.

Sve je delovalao da će Bodo Glimt napraviti izenađenje, ali je u finišu usledila potpuna ludnica. Odin Luras Bjortuft je u 91. minutu skrivio penal i zaradio crveni karton, a na 2:1 smanjio je Branko van den Bomen, da bi Ajaks iskoritio to što ima igrača više u 97. minutu kada je Steven Bergis pogodio za neverovatnih 2:2 pred revanš meč koji je na programu sledeće nedelje.

U ostalim mečevima Dinamo Zagreb je na gostovanju Betisu slavio golom Bruna Petkovića iz penala, Makabi Haifa je bila bolja od Genta minimalnim rezultatom, dok na susretu Serveta i Ludogoreca nije bilo golova.