UEFA Liga konferencije

26.10.2023 22:54
Čukarički želeo iznenađenje, ali dobio pola tuceta golova: Fiorentina silna protiv "brđana" Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fiorentina je pobedila Čukarički 6:0, u 3. kolu Grupe F Lige konferencija. Za "ljubičaste" je, posle dva nerešena rezultata, ovo bila prva pobeda, a za "brđane" treći poraz, tako da srpskom predstavniku ostaju minimalne šanse da se nađe i na proleće u najmlađem evropskom takmičenju.

Goleada na stadionu "Artemio Franki" počela je već posle pet minuta igre...

Dva gola za ekipu Fiorentine postigao je Lukas Beltran u šestom i 10. minutu. Po jednom u listu strelaca upisali su se Žonatan Ikone u 29, Rikardo Sotil u 65, Lukas Martinez Kvarta u 73. i Maksim Lopez u 83. minutu.

Čukarički je od 36. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Luka Subotić. Srpski fudbalski reprezentativac Nikola Milenković nije igrao za Fiorentinu, pošto je bio na klupi za rezerve.

U drugom meču trećeg kola grupe F, Genk i Ferencvaroš odigrali su bez golova. Fiorentina, Ferencvaroš i Genk imaju po pet bodova, dok je Čukarički poslednji bez bodova.

Liga konferencije, 3. kolo

Grupa F

Fiorentina - Čukarički 6:0 (3:0)
Genk - Ferencvaroš 0:0

Čukarički će u narednom kolu, koje je na programu devetog novembra, u Leskovcu dočekati Fiorentinu, dok će u Budimpešti igrati Ferencvaroš i Genk.

FIORENTINA - ČUKARIČKI 6:0

Stadion "Artemio Franki", Firenca
Sudija: Krisovalantis Teouli (Kipar)
Strelci: Beltran 6', 10', Ikone 29', Sotil 66', Martinez Kvarta 73', Lopez 83'.
Crveni karton: Subotić u 36. minutu
FIORENTINA: Teraćiano - Kajode, Martinez Kuatra, Ranijeri, Parisi (od 46. Pjerozi) - Barak (od 67. Infantino), Lopez, Mandragora - Ikone (od 58. Stotil), Beltran (od 58. Enzola), Kuame.
ČUKARIČKI:  Belić - Rogan (od 66. Endijaj), Vranješ, Subotić, Tošić - Sisoko, Stanković (od 79. Kovač) - Ivanović (od 46. Adžić), Docić (od 46. Serafimović), Nikčević - Adetundži (od 46. Cvetković)

(UŽIVO) Fiorentina - Čukarički

26.10.2023. 22:50

Bruka u Firenci, pogodio je i Maksi Lopez!

Čukarički gubi 0:6 od Fiorentine.

U 83. minutu je sjajan gol postigao i Maksi Lopez.

26.10.2023. 22:38

Sada je već 5:0!

Još jedan gol Fiorentine!

Krenuo je domaćin nešto sporije prvo poluvreme, a sada je ope počeo da rešeta gol Čukaričkog. Lukas Martinez Kvarta je u 73. minutu povisio na 5:0.

26.10.2023. 22:33

GOL!

Fiorentina od 66. minuta vodi 4:0!

Strelac je Rikardo Sotil koji je pogodio mrežu "brđana" iz slobodnog udarca. Veoma lep gol italijanskog predstavnika u Ligi konferencija.

26.10.2023. 21:29

GOL!

Još jedna lopta je u mreži "brđana" i Čukaričkom preti katastrofa u Firenci. Problemi postoje u svim linijama, a novi veliki stvorio je Žonatan Ikone. Francuz je opalio sa 16-17 metara, pogodio je prećku, a lopta se od nje odbila u gol.

26.10.2023. 21:11

GOL!

U Firenci protiče 11. minut, a Fiorentina vodi 2:0. Drugi gol postigao je Beltran... Prelep pogodak napadača člana Serije A.

26.10.2023. 21:08

GOL!

Fiorentina je povela već u šestom minutu!

Ofanzivac Fiorentine Lukas Beltran je prekinuo seriju od deset utakmica bez gola. Argentinac je dobio duel sa Ognjenom Vranješom, lepo je obišao svog čuvara i postigao gol.

26.10.2023. 13:52