pre 6 sati 00: 00
Jokić dobija pakleno pojačanje: Šestostruki Ol-star stiže u Denver!
Denver Nagetsi napravili su veliki posao pred početak nove NBA sezone, Demar Derouzen dogovorio je saradnju sa ekipom koju predvodi srpski as Nikola Jokić.
Fudbaleri Vojvodine završili su pripreme za sezonu 2026/27, a šta su i koliko uradili tokom poslednjih nedelja videćemo već u prvom meču startnog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, sa Ferencvarošem, ovog četvrtka u Novom Sadu (20.00, TV Arena 3 Premium).
Što se tiče njihovog trenera Miroslava Tanjge čaša je polupuna, a ne poluprazna, jer je zadovoljan onim što se postiglo, a žali što se nije moglo još više, pošto je tim bio okrnjen odsustvima reprezentativaca i kasnijim dolascima novajlija.
"Mi smo na Zlatibor otišli bez pet, šest igrača, što je svakako hendikep, ali bili smo u situaciji na koju nismo mogli da utičemo. Imali smo četiri nedelje, ali smo jednu morali da im damo za odmor. Kada se nagomilaju umor i treninzi, to može da bude problem. Ne bih tražimo nikakav alibi u tome, znamo šta su naše obaveze. Moramo da prepoznamo sve pozitivne stvari koje se dešavaju u i oko kluba, nemamo pravo da se žalimo. Raspoloženi smo i spremni da damo sve od sebe. Videćemo kako će protivnici da odgovore na sve to...".
Prvi, pravi protivnik posle rivala u prijateljskim mečevima biće tim iz severnog komšiluka naše zemlje.
"Prvi protivnik je po meri, jedna velika ekipa, koja budi poštovanje. Ferencvaroš je osvojio preko 60 trofeja, poslednjih godina igraju redovno u Evropi i to je veoma organizovana i iskusna ekipa. Gledali smo nekoliko njihovnih pripremnih utakmica, poslednju nismo jer je bila zatvorena za javnost. Znamo s kim imamo posla. Što se tiče nas, odradili smo pripreme na Zlatiboru pa u Austriji i zadovoljni smo.
Ali, ovo je prva takmičarska utakmica i ne možemo da kažemo da smo u takmičarskom ritmu, ali to nije alibi. Ulazimo u meč sa najvećim mogućim motivom, željom i fokusom. Znamo da se traži karta više za ovaj meč i to je lep pogodaka za sve nas. Ja sam obećao i na promociji da ćemo dati sve od sebe, vreme će pokazati da li je to dovoljno“, počeo je strateg Lala i nastavio o problemima sa kojima se njegova ekipa suočila tokom letnjih prirpema", smatra iskusni stručnjak, koji za igru sa generalne probe, protiv Kluža, kaže da je željeni model "lala".
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
16.07.2026 10: 24
Uoči utakmice generacije...
15.07.2026 19: 41
Revanš utakmica između Ferencvaroša i Vojvodine igra se u četvrtak od 20.15 u Budimpešti.
10.07.2026 12: 24
Posle tri godine čekanja, evropska utakmice ponovo su se igrala na "Karađorđu".
09.07.2026 22: 55
Kapiten Vojvodine napravio je grešku posle koje je Bamidele zatresao mrežu "lala".
pre 7 sati 23: 00
Fudbaleri Betisa na najbolji način započeli su novu sezonu La Lige, pošto su na "La Kartuhi" savladali Real Sosijedad sa 1:0 (0:0) u utakmici 2. kola La lige. Bio je ovo prvi prvenstveni meč za oba tima, s obzirom na to da su njihove utakmice prvog kola bile odložene.
pre 7 sati 23: 00
Utakmica na stadionu "Karađorđe" igra se u nedelju od 21.00.
pre 7 sati 23: 00
Aktuelni šampion Engleske Arsenal na dominantan način započeo je odbranu titule u Premijer ligi. "Tobdžije" su pred svojim navijačima savladale povratnika u elitni rang Koventri sa 3:0, u utakmici u kojoj se pitanje pobednika praktično nije postavljalo.
pre 8 sati 22: 45
Fudbaleri Olimpika Marseja na impresivan način otvorili su novu sezonu francuske Lige 1, pošto su na svom "Velodromu", nošeni kao i uvek sjajnom podrškom sa tribinama deklasirali Strazbur rezultatom 4:0 (0:0).
Ostavite komentar