UEFA Liga Evrope

20.06.2023 21:10
(KRAJ) Crvena zvezda - Partizan: Pobeda crveno-belih u Pioniru, igraće se majstorica MN Press

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana od 19 časova igraju četvrtu utakmicu finalne serije AdmiralBet ABA lige. Direktan prenos iz dvorane "Aleksandar Nikolić" možete gledati na TV Arena 1 Premium, kao i na platformi Arena Cloud, a tok meča i kretanje rezultata možete pratiti na našem sajtu.

Rezultat je trenutno na strani Partizana, koji vodi sa 2:1 u seriji. Crno-beli su sačuvali domaći teren u prve dve utakmice, ali nisu uspeli da iskoriste prvu "meč loptu" pred gostujućim navijačima, pa će novu šansu imati večeras.

Sa druge strane, Zvezda nema prava na grešku. U prethodnom duelu izabranici Duška Ivanovića slavili su 91:78 zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu. Time su nastavili pobednički niz na svom terenu protiv "večitog rivala", ostavši i osmu godinu neporaženi pred svojim navijačima, bar kada je u pitanju takmičenje u AdmiralBet ABA ligi, a da li će nastaviti sjajnu seriju rezultata saznaćemo večeras nešto posle 21 sat.

Partizan i Zvezda imaju po šest titula u regionalnom takmičenju. Ove godine sastali su se osam puta, a skor u međusobnim duelima je izjednačen 4-4. Crveno-beli imali su nešto više uspeha u derbijima na početku takmičarske godine, ali je klub iz Humske u nastavku sezone upisao nekoliko pobeda, a čak tri je zabeležio iz poslednja četiri duela.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN MOZZART BET 68:56 (20:13, 12:11, 17:15, 19:17)

Dvorana Aleksandar Nikolić, Beograd.

Gledalaca: oko 7.000;

Sudije: Saša Pukl, Matej Boltauzer, Josip Radojković.

CRVENA ZVEZDA: Holand -, Vildoza 8 (4sk), Lazarević 3, Kampaco 21 (8/18 iz igre, 4sk, 4as, 4iz), Mitrović 5, Lazić -, Martin 2, Dobrić 14 (7sk), Nedović -, Marković 3, Petrušev 10, Bentil 2.

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević, Ledej 9 (4sk, 4iz), Avramović 10, Koprivica -, Panter 10, Smailagić 3, Egzum 12 (10sk), Naneli 4, Lesor 4 (8sk), Trifunović -, Anđušić 2, Madar 2.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Partizan 4. utakmica finala AdmiralBet ABA lige

20.06.2023. 21:16

Kraj utakmice: Zvezda izborila majstoricu

Zvezda je i osmu godinu u nizu izašla neporažena u večitim derbijima sa Partizanom, kada je reč o takmičenju u AdmiralBet ABA ligi. Večeras je sasvim zasluženo slavila 68:56.

20.06.2023. 21:09

39. MINUT: Zvezda pred pobedom

Zvezda iskusno održava prednost. Partizan pokušava da uvede meč u egal, ali im to ne ide od ruke. Madar je promašio oba bacanja, kasnije je i Panter napravio grešku i prema svemu sudeći crveno-beli će izboriti majstoricu. Kampaco je trojkom uz zvuk sirene i verovatno zapečatio poraz crno-belih. Kasnije su se razgoropadili Petrušev i Mitrović. Trenutno je 68:54 za Zvezdu i samo se čeka kraj meča.

20.06.2023. 20:54

38. MINUT: Kampaco čuva Zvezdinu prednost

Lazarević pogađa trojku i donosi važne poene Zvezdi (59:51), ali Egzum uzvraća istom merom na drugoj strani. Greška Kampaca u napadu, a to ne koristi Panter, čija je lopta sa distance izašla iz koša! Partizan je propustio veliku priliku da priđe na dva poena zaostatka, a onda Kampaco pogađa zlatna vrednu trojku uz zvuk sirene. Ponovo je +8 za crveno-bele (62:54).

20.06.2023. 20:48

36. MINUT: Drama u Pioniru, Partizan hvata priključak!

Imala je Zvezda +13 pre samo nekoliko minuta, ali je Partizan serijom 8:0 prišao večitom rivalu na svega dva poena zaostatka i najavio dramu! (54:49). Zvezda je olako trošila napade na nerezonske šuteve sa distance, dovolivši rivalu da stekne samopouzdanje i istopi 17 poena prednosti koliko je bilo u jednom trenutku. sada Kampaco prekida sušu, ali se i Panter lepo snalazi na drugoj strani (56:51).

20.06.2023. 20:42

33. MINUT: Partizan posle dugo vremena u jednocifrenom zaostatku

Puna dva minuta su oba tima tražila poene iz igre, a sušu je najpre prekinuo Marković, pa potom i Ledej na drugoj strnai. Kampazo se zatim lepo snašao iz prodora (54:41). Međutim, Partizan se ne predaje. Panter je pogodio dva bacanja nakon faula Bentila, da bi Avramović doneo još lakih poena. Crno-beli posle dugo vremena u jednocifrenom zaostatku - 54:45.

20.06.2023. 20:33

Kraj treće četvrtine: Zvezda - Partizan 49:39

Imala je Zvezda i +17 u ovoj deonici, ali je nizom diskutabilnih odluka u odbrani dozvolila Partizanu da se vrati na "prihvatljiv" zaostatak. Najpre su Ledej i Lesor iz reketa vezali četiri laka poena, da bi potom Avramović pogodio trojku i spustio razliku na -10 (49:39).

20.06.2023. 20:27

27. MINUT: Visoka prednost Zvezde u Pioniru

Potpuno je dekoncentrisan Partizan u ovim trenucima. Ništa im ne polazi od ruke, dok Zvezda strpljivom igrom polako gradi visoku prednost. Imaju 15 poena viška (47:32) i sudeći po igri crno-belih, verovatno će majstorica odlučivati novog šampiona. Međutim, ima još mnogo da se igra. Koprivica je sada dobio šansu. Odmah je napao reket, gde ga je faulirao Bentil, ali nije uspeo da realizuje bacanja.

20.06.2023. 20:22

26. MINUT: Dobrić izbio na čelo liste stralaca

Dobrić nastavlja da stavlja na muke odbranu Partizana. Za kratko vreme izbio je na čelo liste stralaca sa 14 poena, Obradović primoran da zatraži tajm-out. Zvezda vodi 45:32. Lazić sada pravi faul nad Egzumom, zbog čega je Ivanovič "eksplodirao" kraj terena, rizikovajući tehničku. Sudije ipak gledaju snimak, jer je trener Zvezde tražio čelendž, koji je na kraju bio uspešan! Faul u napadu za Egzuma, njegov prvi na utakmici.

20.06.2023. 20:15

24. MINUT: Egzum i Dobrić u dobrom ritmu

Egzum otvara poluvreme poenima iz igre, da bi Kampaco odmah uzvratio sa distance, nakon greške Partizana u preuzimanju. Dinamično se igra i u nastavku utakmice sa velikim brojem prekida i faulova. Dobrić se sada lepo snalazi u reketu i donosi prvu dvocifrenu prednost Zvezdi na utakmici (37:26). Sada je i Naneli pronašao put do koša. Dobrić pogađa trojku za svoji sedmi poen na meču, a onda se i Egzum upisuje na semafor (40:30).

20.06.2023. 19:57

STATISTIKA

Obe ekipe kubure u napadu, pa i nije čudno što imaju nešto slabije procente šuta iz igre. Zvezda je nešto uspešnija za dva poena (10/25 - 5/16), dok je Partizan bolji sa distance (4/12 - 3/11). Imaju identičan broj skokova 18, dok je odnos u izgubljenim loptama na strani domaćina (5-9). Najveću prednost Partizan je imao polovinom uvodne četvrtine (+6), dok je Zvezda najveće vođstvo stekla u finišu poluvremena. Kampaco predvodi listu strelaca večeras sa 10 poena, Petrušev je dodao devet, dok su najefikasniji kod Partizana Panter i Ledej, sa po šest i pet poena.

20.06.2023. 19:53

Kraj prvog poluvremena: Zvezda - Partizan 32:24

20. minut: Petrušev ostaje sam na trojci i kažnjava Partizan, Panter uzvraća sa poludistance na drugoj strani, a evo i poena Vildoze (27:24) za potpuno oduševljenje na tribinama. Panter pravi novu grešku, kao i Ledej, da bi Kampaco potom vezao pet poena. Pogodio je trojku, pa kasnije iz prodora. Zvezda pred dvocifrenom prednošću (32:24) iako je Partizan daleko sigurnije ušao u ovu četvrtinu. Obradović traži tajm-out, ali nije urodio plodom. Zvezda nadomak dvocifrene prednosti na kraju poluvremena.

20.06.2023. 19:46

18. MINUT: Mali broj poena u Pioniru za sada

Nema naročito puno ideje u napadima Partizana za sada. Uglavnom se svaki posed završava na šutu za tri poena. Egzum sada greši u napadu, kao i Vildoza. Anđušić potom dolazi do svojih prvih poena nakon dve promašene trojke (22:22). Tajm-out Ivanovića. Gledamo poprilično neefikanu utakmicu sa velikim brojem promašaja. Crveno-beli imaju 1/9 za tri, Partizan kuburi na šutu za dva poena (4/12), ali se drži zahvaljujući solidnim brojkama sa distance (4/12).

20.06.2023. 19:40

15. MINUT: Bentil prekida sušni period Zvezde

Lazić pravi nesportski faul nad Panterom, koji je polovičan sa penala (20:20). Amerikanac zatim uzima težak šut sa distance i maši, Smailagić hvata ofanzivan skok, koga faulira Bentil. To je njegov drugi faul na utakmici. Egzum potom greši prilikom ubacivanja lopte u igru. Prošlo je pet sekundi... Petrušev u narednom posedu ponovo maši zicer, drugi put na utakmici, ali je tu Bentil da isrpavi njegovu grešku iz odbitka, čime prekida sušni period domaćina od čak pet minuta. Ponovo vodi Zvezda - 22:20.

20.06.2023. 19:35

14. MINUT: Partizan hvata priključak

Serija promašaja na startu druge četvrtine. Još uvek nema poena. Zvezda je agresivnom odbranom zaključana svoj reket, ali je i defanzivna taktika Partizana dobra za sada. Mitrović maši sa poludistance, kao i Kampaco, a sve to kažnjava Smailagić sa distance (20:16). Ovo su ujedno prvi poeni Partizana iz igre još od polovine uvodne četvrtine. Egzum maši šut sa distance, ali stiže do ofanzivnog skoka, međutim crno-beli ne koriste drugu priliku. Kampaco zatim maši otvoren šut za tri poena. Egzum takođe, ali je lopta ostala u posedu Partizana, koji preko Pantera dolaze na posed zaostatka (20:19).

20.06.2023. 19:27

Kraj prve četvrtine: Zvezda - Partizan 20:13

Petrušev blokira Nanelija, Bentil potom maši zicer, koji kasnije pravi faul nad Egzumom. Australijanac je polovičan sa penala (18:13). Petrušev maši na obruč, ali je tu Mitorvić da poentira iz odbojke. Zvezda ima čak pet asistencija iz sedam pogodaka iz igre, što dovoljno govori o tečnoj igri izabranika Duška Ivanovića, koji na kraju uvodne četvrtine imaju prednost 20:13. Partizan se muči u napadu, još uvek traži svoju igru, dok je domaćin daleko bolji u ovom segmentu utakmice.

20.06.2023. 19:23

9. MINUT: Partizan četiri minuta bez koša iz igre

Madar nesmotreno pravi faul nad Kampacom na šutu za tri poena. Međutim, Argentinac je realizovao svega jedno bacanje (16:12). Dobra odbrana Zvezde, Madar gubi loptu, a Kampaco laganim poenima iz prodora donosi najveću prednost domaćinu za sada. Obradović primoran da zatraži tajm-out. Videćemo kakva će biti reakcija igrača Partizana, koji se nisu upisali na semafor puna četiri minuta. Za to vreme Zvezda je vezala 12:0 seriju.

20.06.2023. 19:17

8. MINUT: Serija Zvezde, Partizan bez rešenja u napadu

Usamljeni Dobrić kažnjava Partizan sa distance. Crno-beli potom greše u napadu, Kampaco se upisuje u listu strelaca, sada nova greška Ledeja. Zvezda igra odličnu i čvrstu odbranu. Lesor je potpuno odsečen u napadu. Dobrić pogađa sa poludistance (15:12). Partizan bez poena puna dva minuta nakon tajm-outa Ivanovića. Madar greši, a onda i Panter, koji ne koristi kontra napad Partizana za lake poene. 9:0 serija Zvezde u ovim trenucima.

20.06.2023. 19:10

5. MINUT: Dinamično u derbiju za sada

Avramović pravi faul nad Vildozom na šutu za tri poena, Argentinac je dva puta bio precizan sa "crte" (4:5). Naneli je efektan u prodoru (4:7) kao i Petrušev na drugoj strani terena. Naneli je raspoložen na startu, pogodio je drugu trojku za Partizan (6:10). Zvezda se muči u napadu, sada nova greška u reketu rivala, a sve to kažnjava Ledej sa poludistance. Amerikanac je potom napravio faul nad Petruševim, koji nije uspeo da realizuje 2+1. Ostaje 12:8 za Partizan. Gledamo uzbudljivu košarku u Pioniru.

20.06.2023. 19:04

1. MINUT: Počela je utakmica u Pioniru

Lesor je obezbedio prvi posed za Partizan, a ujedno i prve poene na utakmici. Petrušev uzvraća efektnim zakucavanjem na drugoj strani terena, da bi nakon serije grešaka na obe strane, Avramović pogodio trojku za prednost gostiju 2:5.

20.06.2023. 18:59

Udarac za crno-bele: Joanis Papapetru ne igra večeras

U sastavu Partizana večeras neće biti Joanisa Papapetrua, koji imao odličnu rolu u drugom meču serije, pa će umesto njega šansu verovatno dobiti Tristan Vukčević.

20.06.2023. 18:49

Duško Ivanović: Biće još teže u četvrtom meču

"Kao što sam i najavio na pres konferenciji nakon treće utakmice, očekuje nas još teži posao u utakmici broj četiri. To znači da ćemo taj meč morati da odigramo sa još više energije, čvrstine. Još jednom koristim priliku da pozovem naše navijače da sportski navijaju, da bodre naš tim, da ne vređaju nikoga i posebno da ne ubacuju apsolutno ništa na teren, jer je prednost domaćeg terena gromoglasno navijanje sa tribina. Bodrite i podržavajte naše igrače, ali fer sportski i korektno, jer samo tako možemo da dođemo zajedno do cilja."

20.06.2023. 18:48

Željko Obradović: Koncentracija do poslednjeg zvižduka!

"Nadamo se da ćemo biti spremniji i da ćemo biti hladnokrvniji. Znamo da je ispred nas velika prilika, još jedna utakmica. Moramo igrati dobro konstantno tokom svih 40 minuta."

20.06.2023. 18:46

Iskusne sudije dele pravdu u derbiju

Crvena zvezda i Partizan odmeriće snage u četvrtom meču finalne serije AdmiralBet ABA lige od 19 časova, a pravdu u dvorani "Aleksandar Nikolić" deliće će slovenački tandem Saša Pukl i Matej Boltauzer kojima će kao treći sudija pomagati Josip Radojković iz Hrvatske.

20.06.2023. 18:44

Vlade Đurović: Neće biti lako košarkašima Partizana

"Partizan i Zvezda trebaju da igraju bez publike, ovo više nije sport. U Minhenu sam gledao utakmicu i čuo sam kakva je bila galama. Smatram da bi trebalo da se igraju derbiji u budućnosti bez pristustva navijača. Plašim se novih prekida na ovoj utakmici, a ukoliko se bude igrao peti meč, verujem da će to biti susret visokog rizika. Neće biti lako igračima Partizana večeras."

20.06.2023. 18:43

Dejan Tomašević: Derbiji bez navijača? Pametan predlog...

"Nažalost, možda je upravo i samnom sve počelo. Često se moja porodica nalazila na meti navijača.  Izuzetno mi je žao što pričamo o ovome u najavi utakmice. Ali, možda je i taj predlog Đurovića, ma koliko bio surov i pametan u ovom trenutku. Treba da se uvede nulta tolerancija na svu vrstu agresije. Ono što možemo da uradimo u ovom trenutku je da apelujemo na sve učesnike. Svako treba da vodi računa o svom ponašanju. To što si kupio kartu, ne daje ti za pravo da praviš incidente na terenu. Istina, većina navijača se ponašala primereno, ali nažalost, nisu svi isti."

20.06.2023. 18:42