pre 1 minut 17: 11
Slaviša Jokanović pred otkazom u UAE: Menja ga dobro poznati nekadašnji trener Crvene zvezde?
U najavi rokada srpskih fudbalskih stručnjaka u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Tanjug / AP Photo/Darko Vojinovic
Fudbaleri Vojvodine ostali su poraženi protiv holandskog predstavnika Ajaksa u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope rezultatom 3:1 (0:0). Tim sa severa Srbije se uopšte nije obrukao i u dva meča je uspeo u da koliko toliko parira klubu koji je pre samo nekoliko sezona igrao polufinale Lige šampiona.
Posle utakmice je za TV Arena Sport govorio šef struke Ajaksa, Frančesko Farioli, koji je imao samo reči hvale za domaće fudbalere, ističući da rezultat pokazuje potpuno drugačiju i pogrešnu sliku.
"Hvala vam puno za lepe reči", započeo je italijanski strateg, odgovorivši voditeljki Arene na čestitke povodom prolaska:
"Moramo odati i priznanje igračima jer su oni zaslužni za uspeh, ali i pohvaliti Vojvodinu. Evo, već 15 dana smo znali ko će biti naš protivnik i izgledali su odlično. Bilo je jako teško pobediti u ovoj bici, nije bilo uopšte lako, ali smo uspeli sa puno muke, iako rezultat pokazuje drugačije, tojest pogrešno".

FOTO TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/ bs
"Znam par igrača koji igraju u Panatinaikosu, posebno mislim na Filipa Đuričića, sa kojim sam bio u Sasuolu. U pitanju je veoma dobar klub sa odličnim trenerom. Igraćemo u teškoj i specifičnoj atmosferi. Atina ima veliki stadion i ozbiljne navijače. Naša priprema počinje danas. Imamo mali oporavak, i odmah nastavljamo da se spremamo za Panatinaikos", dovršio je Farioli.
Naredni protivnik Vojvodine će biti slovenački Maribor u kvalifikacijama za Ligu konferencije, dok Ajaks nastavlja takmičenje na putu do Lige Evrope protiv Panatinaikosa.
Ovaj susret, kao i duele ostalih srpskih klubova, možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
25.07.2024 23: 10
"Valjda će biti bolje za sedam dana", rekao je kratko kapiten novosadske ekipe.
25.07.2024 22: 25
Vojvodina je poražena od Ajaksa sa 1:0 u Amsterdamu, ali je pokazala da i te kako može uzdrmati Holanđane.
25.07.2024 09: 59
Srpski tim želi da dokaže da greše svi koji su ga unapred otpisali u dvomeču sa slavnim holandskim klubom.
23.07.2024 15: 45
Trener Vojvodine Božidar Bandović i kapiten Njegoš Petrović izneli su svoja očekivanja pred prvu utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv ekipe Ajaksa.
pre 1 minut 17: 11
U najavi rokada srpskih fudbalskih stručnjaka u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
pre 22 minuta 16: 50
Nije mu strano da igra u "vrućim" atmosferama...
pre 23 minuta 16: 49
Nekoliko nemačkih i engleskih medija objavilo je da je šampion Nemačke krenuo po jednog od najboljih levih bekova u Bundesligi, Natanijela Brauna.
pre 26 minuta 16: 46
Neki napadači jednostavno znaju kako da kupe srca navijača i sa njima ostanu u dobrim odnosima i mnogo godina nakon odlaska iz kluba, čak i kada ne daju golove kako bi možda to oni najvatreniji želeli
Ostavite komentar