UEFA Liga Evrope

09.03.2023 23:06
Asistencija Kostića za pobedu Juventusa: Alegri obezbedio gol prednosti pred revanš u Frajburgu Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Juventus je uz mnogo muke došao do trijumfa nad Frajburgom 1:0 (0:0) u prvom meču osmine finala Lige Evrope. Čovek odluke bio je Anhel Di Marija u 53. minutu nakon asistencije Filipa Kostića.

Masimilijano Alegri je pre utakmice "precrtao" francuskog vezistu Pola Pogbu, koji bi mu mnogo doprineo. Međutim, Francuz je prekršio disciplinska pravila italijanskog trenera i odstranjen je ekipe. Takođe, Aleks Sandro je u prvom poluvremenu zaradio povredu zbog koje je bio primoran da napusti teren, a zamenio ga je Leandro Bonući.

Bilo je to dosta loše u prvom poluvreme od strane oba tima, ali je u drugom Juventus uspeo da dođe do pobedonosnog gola. Srpski reprezentativac, Filip Kostić je u 53. minutu poslao idealan centaršut ka Anhelu Di Mariji, koji se fenomenalno snašao i glavom sproveo loptu za, ispostaviće se, konaćnih 1:0.

Deset minuta kasnije Frajburg je postigao gol, ali je on poništen zbog igranja rukom. Lukas Heler je pronašao lopti put do mreže, ali je Lukas Kubler pre toga rukom zakačio loptu, tako da je pogodak bio poništen nakon asistencije iz VAR sobe.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i Juventus će na revanš u Frajburg ići sa golom prednosti.

Srpski reprezentativci, Dušan Vlahović i Filip Kostić su bili u startnoj postavi domaćina. Vlahović je igru napustio u 67. minutu kada ga je zamenio Federiko Kijeza, a Kostić je izašao u 78. minutu, a umesto njega je ušao Mois Kin.