UEFA Liga Evrope: Frajburg pojeo Olimpijakos i ostavio nadu TSC-u

30.11.2023 20:46
Mihael Gregorič postigao je het-trik za Frajburg Tanjug/Tom Weller/dpa via AP
Mihael Gregorič postigao je het-trik za Frajburg

Frajburg je deklasirao Olimpijakos 5:0 (4:0) u petom kolu Grupe A i obezbedio plasman u nokaut fazu UEFA Lige Evrope.

Nemci su nokautirali Grke u prvom delu. U prvih 36 minuta meča Mihael Gregorič je postigao het-trik, Sildilja je dodao i četvrti do poluvremena, napunili su mrežu Pashalakisa i trasirali Nemcima put u nokaut fazu UEFA Liga Evrope iz Grupe A. U nastavku je Doan samo potvrdio pobedu.

Nemci će se u Londonu protiv Vest Hema boriti za prvo mesto, odnosno direktan plasman u osminu finala, dok će lošiji u plej-of osmine finala protiv jednog od trećeplasiranih ekipa iz UEFA Lige šampiona. Ostavio je Frajburg nadu i TSC-u da eventualnom popbedom u Atini protiv Olimpijakosa budu treći u grupi i obezbedi plasman u nokaut fazu Lige konferencije.

Nemanja Matić je sa Renom slavio u Haifi 3:0 i obezbedio proleće u Evropi. Posao je i odradio Brajton u Atini, pobedio je AEK golom iz penala i plasirao se dalje, a od 65. minutu je domaćin igrao sa igračem manje jer je bio isključen Mijat Gaćinović.