UEFA Liga Evrope

26.10.2023 20:40
TSC je poveo, dobio prvo poluvreme, ali je Vićenco Grifo het-trikom srušio snove vicešampiona Srbije MN Press

Fudbaleri TSC-a poraženi su večeras u Bačkoj Topoli od ekipe Frajburga rezultatom 3:1 (0:1) u meču trećeg kola grupe A Lige Evrope.

TSC je poveo u 13. minutu golom Nemanje Petrovića. Frajburg je do pobede stigao u drugom poluvremenu, a sva tri gola za goste postigao je Vinćenco Grifo. On je prvi pogodak postigao u 49. minutu iz penala, a potom se još dva puta upisao u strelce u 59. i 73. minutu.

U drugom meču trećeg kola grupe A, Olimpijakos je na svom terenu pobedio Vest Hem 2:1.

Prvo mesto na tabeli drži Vest Hem sa šest bodova, dok je Frajburg drugi sa takođe šest. Olimpijakos je treći sa četiriboda, dok je TSC poslednji sa samo jednim poenom.

Liga Evrope, 3. kolo

Grupa A

TSC - Frajburg 1:3 (1:0)
/Petrović 13, Grifo 49p, 59, 74/

Olimpijakos - Vest Hem 2:1 (2:0)
/Fortunis 33, Rodinei 45+1 - Paketa 87/

U narednom kolu grupe A Lige Evrope, koje je na programu devetog novembra, igraće Frajburg - TSC i Vest Hem - Olimpijakos.

TSC - FRAJBURG 1:3

Stadion TSC, Bačka Topola
Sudija: Alijar Agajev (Azerbejdžan)
Strelci: Petrović 13', Grifo 49'p, 59' i 74'.
TSC: Cvetković (od 79. Vlalukin), Stojić, Antonić, Ćalušić, Petrović (od 79. Šoš) - Radin, Vulić (od 69. Pantović), Đakovac (od 79. Stanić) - Jovanović (od 79. Ćirković), Rakonjac.
FRAJBURG: Atubolu - Ginter, Lajnhart, Gulde - Doan (od 80. Kibler), Egeštajn (od 80. Sidilija), Hefler, Vajshupt - Šalaj (od 24. Heler), Filip (od 45+1. Gregorič), Grifo (od 80. Adamu).

(UŽIVO) TSC - Frajburg

26.10.2023. 20:23

Opet Italijan!

Od 73. minuta je 1:3! Doan je uputio centaršut sa desnog boka, a pošto se Cvetković okliznuo Grifu je ostao lak poso na putu do het-trika.

26.10.2023. 20:07

GOL! Preokret Frajburga

Vićenco Grifo je u roku od samo deset minuta postigao dva gola i preokrenuo rezultat u Bačkoj Topoli. Posle penala, na početku drugog dela, Italijan je bio veoma precizan i iz "slobodnjaka" u 59. minutu.

26.10.2023. 19:59

GOL! Nerešno je!

Posle samo četiri minuta igre u drugom delu, nemački predstavnik je uspeo da izjednači. Vićenco Grifo je iskoristio penal u neutralisao prednost domaćina. Najstrožu kaznu je skrivio Saša Jovanović posle igranja rukom.

26.10.2023. 19:29

Gol Frajburg, ali ofsajd

Lukas Heler je postigao gol u 38. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

26.10.2023. 19:27

VIDEO

26.10.2023. 19:03

GOOOL!

TSC je stvorio veliku šansu u 13. minutu i iskoristio je! Fenomenalan posao je odradio Saša Jovanović, koji je odlično uočio utrčavanje Nemanje Petrovića, odigrao za njega, a levi bek zakucao loptu u mrežu.

26.10.2023. 13:54