Autor: Kosta Simetić

02.09.2023 21:57
Zvezda obradovala navijače za 60. rođendan stadiona "Rajko Mitić": Novi Pazar poklekao pred aktuelnim šampionom MN Press

Crvena zvezda nije bila ubedljiva onako kako smo svi naikli, ali je uspela da nadigra Novi Pazar 2:1 (1:0) i obraduje svoje navijače na 60. rođendan stadiona "Rajko Mitić".

Prednost domaćinu doneo je Aleksandar Dragović već u osmom minutu kada se najbolje snašao u šesnaestercu rivala nakon loše reakcije odbrane gostiju posle centaršuta Žan-Filipa Krasoa.

Nastavila je Zvezda da napada, ali treba pohvaliti i defanzivu Pazaraca koja nije popuštala i mogli smo da vidimo da se izabranici Baraka Bahara poprilično muče u realizaciji prilika. Vladimir Lučić je pogodio stativu, a posle toga je i Marko Stamenić promašio iz povoljne pozicije.

Ipak, u 80. minutu sa bele tačke nepogrešiv je bio Gelor Kanga, a penal je iznudio Stefan Mitrović kojeg je oborio Abdulaje Sise.

Da se Novi Pazar neće lako predati svima je pokazao Saša Jovanović koji je odmah nakon što su sa centra gosti započeli igru došao do ivice kaznenog prostora Zvezde i na sjajan način savladao Omrija Glazera.

To na kraju, nije bilo dovoljno za nšeto više. Zvezda je odbranila prednost, i pobedom se iskopila navijačima za neuspeh protiv Voždovca u prošlom kolu.