Rutinska pobeda Crvene zvezde: Baharov tim prejak za Spartak

Autor: Mateja Petković

19.08.2023 22:25
Rutinska pobeda Crvene zvezde: Baharov tim prejak za Spartak MN Press

Crvena zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" potpuna nadigrala subotički Spartak 3:0 (3:0) i na taj način došla do četvrtog trijumfa u prvenstvu.

Izabranici Baraka Bahara su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika, tako da su u drugom delu dosta mirnije pristupili, a šansu su dobili i igrači sa manjom minutažom.

Aktuelni šampion je do vođstva došao u 20. minutu i to nakon majstorije Osmana Bukarija. Reprezentativac Gane je primio loptu na desnom boku, nakon čega je napravio sjajan solo prodor, a potom odličnim udarcem savladao Filipa Manojlovića.

Prednost je udvostručena samo četiri minuta kasnije. Vladimir Lučić je lepo kombinovao sa Žan-Filipom Krasoom, nakon čega je pokušao da uposli Pitera Olajinku, ali je do nje prvi došao defanzivac Spartaka, Mihajlo Bogićević, koji je tom prilikom zatresao sopstvenu mrežu.

Konačan rezultat postavio je Kings Kangva pred sam kraj poluvremena. Lučić je proigrao Stefana Mitrovića, ovaj odigrao povratnu za Kangvu, koji je dobro gađao i na kraju smestio loptu u gol gostiju.

U drugom poluvremenu je Zvezda takođe bila opasnija, imala je pregršt šansi, ali nije uspela da uveća vođstvo i dodatno ulepša gol razliku.

Crvena zvezda - Spartak 3:0 (3:0)

stadion: Rajko Mitić
sudija: Predrag Janjuš
strelci: Bukari 20, Bogićević 24ag, Kangva 45

CRVENA ZVEZDA (3-5-2): Glazer – Degenek, Mijailović (od 70. Spaijić), Dragović (od 78. Šljivić) – Bukari, Stamenić, Kangva (od 58. Kanga), Kraso, Mitrović (od 58. Nikolić) – Olajinka (od 70. Mijatović), Lučić

SPARTAK (3-4-2-1): Manojlović – Bogićević (od 33. Jocić), Kerkez, Tanasijević – Tošeski, Đurasović, Vidaković, Stаjković (od 78. Vidović) – Bijelović, Todoroski – Ubiparip