(KRAJ) Crvena zvezda - Spartak (3:0): Šampion sve rešio u prvom poluvremenu

19.08.2023 22:24
(KRAJ) Crvena zvezda - Spartak (3:0): Šampion sve rešio u prvom poluvremenu MN Press

Crvena zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" potpuna nadigrala subotički Spartak 3:0 (3:0) i na taj način došla do četvrtog trijumfa u prvenstvu.

Crvena zvezda - Spartak Subotica 3:0

stadion: Rajko Mitić
sudija: Predrag Janjuš
strelci: Bukari 20, Bogićević 24ag, Kangva 45

CRVENA ZVEZDA (3-5-2): Glazer – Degenek, Mijailović (od 70. Spaijić), Dragović (od 78. Šljivić) – Bukari, Stamenić, Kangva (od 58. Kanga), Kraso, Mitrović (od 58. Nikolić) – Olajinka (od 70. Mijatović), Lučić.

SPARTAK (3-4-2-1): Manojlović – Bogićević (od 33. Jocić), Kerkez, Tanasijević – Tošeski, Đurasović, Vidaković, Stаjković (od 78. Vidović) – Bijelović, Todoroski – Ubiparip.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Spartak

19.08.2023. 22:23

KRAJ

19.08.2023. 22:15

85. minut: Spartak pripretio, Glazer odličan

Pripretili su gosti pet minuta pre kraja regularnog dela preko Miloša Mijića, alli je Omri Glazer odlično reagovao i bez problema je otklonio opasnost.

19.08.2023. 21:58

68. minut: Stativa Bukarija

Osman Bukari je iz skoro nemoguće pozicije odlično šutirao, ali nije imao sreće te je lopta pogodila samo okvir gola. Piter Olajinka je uspeo da loptu zahvati glavom i omogući saigraču da dođe do nje, a on je gađao levom nogom, međutim zatresao je stativu.

19.08.2023. 21:44

53. minut: Zvezda umalo do četvrtog pogotka

Ponovo je sve lepo odradio Lučić, uposlio Kangvu, Kerkez je panično pokušao da izbaci loptu, ali je ustvari u gol-šansu stavio Bukarija. Ovaj šutira iz prve u spoljni deo mreže.

19.08.2023. 21:37

47. minut: Spartak bez rešenja za Lučića

Neverovatno igra Vladimir Lučić! Brzonogi ofanzivac crveno-belih je na startu drugog poluvremena imao sjajan solo prodor, nakon čega je šutirao, ali je njegov pokušaj zaustavio Filip Manojlović.

19.08.2023. 21:16

45. minut: GOL! Kangva pogodio za 3:0

Novi sjajan prodor imao je Vladimir Lučić, ali ovaj put po levom boku, nakon čega je uposlio Stefana Mitrovića, koji je povratnom loptom proigrao Kingsa Kangvu, a ovaj zatresao mrežu Spartaka.

19.08.2023. 21:10

39. minut: Udarac oprobao i Kangva

Grešku Dejana Kerkeza pred šesnaestercom gostiju pokušao je da iskoristi Kings Kangva. Ipak, Manojlović je bio dobro postavljen, te je uspeo da loptu pošalje u korner.

19.08.2023. 20:56

24. minut: GOL! Autogol za 2:0 u korist Zvezde

Vladimir Lučić je odigrao dupli pas sa Žan Filipom Krasoom, nakon čega je pokušao da uposli Pitera Olajinku, ali je Mihajlo Bogićević nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

19.08.2023. 20:52

20. minut: GOL! Sjajan pogodak Osmana Bukarija

Crvena zvezda je naplatila vođstvo malo pre sredine prvog poluvremena i došla do vođstva. Brzonogi Bukari je napravio sjajan prodor po desnom boku, a onda je fantastičnim udarcem iznenadio Filipa Manojlovića i pogodio za 1:0.

19.08.2023. 20:50

19. minut: Nova šansa za Olajinku

Fantastično je centrirao Srđan Mijailović sa desnog boka, a Piter Olajinka je dobro zahvatio loptu, ali je ona završila malo iznad prečke gola gostiju.

19.08.2023. 20:48

16. minut: Zvezda propustila sjajnu šansu

Žan Filip Kraso je izveo korner, nakon čega je Filip Manojlović loše intervenisao i omogućio Zvezdi da dođe do gola. Piter Olajinka je pokušao, ali je izblokiran, nakon čega je lopta pogodila Vladimira Lučića i odbila se u gol aut.

19.08.2023. 20:32

1. minut: Utakmica je počela

Sudija Janjuš je dao znak za izvođenje lopte sa centra, prvi napad je imao Spartak, ali su domaći defanzivci brzo uspeli da ga neutrališu i osvoje posed.

19.08.2023. 19:30

Sastav Spartaka

SPARTAK (3-4-2-1): Manojlović – Bogićević, Kerkez, Tanasijević – Tošeski, Đurasović, Vidaković, Stаjković – Bijelović, Todoroski – Ubiparip.

Sastav Crvene zvezde

CRVENA ZVEZDA (3-5-2): Glazer – Degenek, Mijailović, Dragović – Bukari, Stamenić, Kangva, Kraso, Mitrović – Olajinka, Lučić