19.08.2023 21:20
Nastavlja se agonija Nišlija: Četvrti poraz Radničkog, prva pobeda Voše u novoj sezoni MN Press

Fudbaleri Vojvodine upisali su prva tri boda u novoj sezoni i to nakon tri odigrana kola MozzartBet Superlige. Posle poraza od Partizana i remija sa Kruševljanima, Novosađani slavili su u duelu sa niškim Radničkim, a na svom terenu pobedili su rezultatom 3:2 (2:1).

Golovima Nikole Čumića, Vojvodina je stekla dva gola prednosti do 40. minuta. Aleksandar Pejović je u samom finišu poluvremena smanjio vođstvo domaćina, da bi pogotkom Saše Marjanovića u 59. minutu, Nišlije došle do egala.

Vodila se potom ravnopravna bitka u drugom poluvremenu, uz nešto veću inicijativu Vojvodine, koja je uprkos manjem posedu, uputila ravno 10 udaraca više od Radničkog (15-5). A, takav, ofanzivan pristup, doneo im je na kraju i tri boda.

Junak Novosađana i strelac trećeg pogotka za domaćina bio je Džonatan Bolingi u 73. minutu na asistenciju Uroša Nikolića. Radnički je do poslednjeg zvižduka nastojao da se vrati u igru i bar dođe do boda, ali je odbrana Vojvodine izdržala nalete Nišlija, koji su zabeležili četvrti uzastopni poraz u takmičenju.